Nová sestava JLA, Kingdom Come a další věci, o kterých se v souvislosti s DC filmy mluví

Nová sestava JLA, Kingdom Come a další věci, o kterých se v souvislosti s DC filmy mluví

2.1.2022 21:40


Začátkem nového roku otřásly světem DC nejrůznější zprávy o možné nové filmové sestavě Ligy spravedlnosti a také o odstranění tzv. SnyderVerse z kánonu. Vedle toho se producent Hiram García rozpovídal o svém vysněném projektu. Podívejme se na hlavní témata, o kterých se v souvislosti s DC mluví.


Black Adam a možná pokračování

Producent snímku Black Adam Hiram García promluvil v krátkém rozhovoru pro internetový portál Collider o tom, že postava, kterou si střihne Dwayne Johnson, je tou vůbec nejsilnější v rámci DCEU. Zároveň naznačil, že Rockova cesta by měla pokračovat i nadále. V prvním snímku se Adam střetne s týmem JSA, následně by se pak podle plánu měl utkat i se svou komiksovou nemesis, tedy s Captainem Marvelem. Rock i García navíc prahnou také po tom, aby se Teth-Adam střetl i se Supermanem. Dočkáme se i tohoto souboje?

V kolika filmech nakonec uvidíme Teth-Adama? Foto: New Line Cinema, Warner Bros.


Snímek Kingdom Come?

García má vedle pokračování Adamova příběhu i jeden vysněný DC projekt, který by rád přivedl na velká plátna. Producentovi se zamlouvá myšlenka zfilmovat kultovní komiks Kingdom Come od Marka Waida a Alexe Rosse, který patří mezi nejlepší díla ze slavné série Elseworlds. A právě díky tomu, že je Kingdom Come součástí Elseworlds, mohl by snímek vzniknout úplně mimo hlavní sérii. Povede se Garcíovi snímek natočit?

Dočká se Kingdom Come filmového zpracování? Foto: DC Comics

The Flash a vymazání SnyderVerse

Začátek roku provází nové drby a údajné zprávy insiderů o tom, že snímek The Flash, který uvidíme v kinech 3. listopadu, ukončí Snyderovu sérii DC filmů. Na nejrůznějších insiderských webech se objevila celá série článků. K tématu se postupně vyjádřili někteří tvůrci a svou trošku do mlýna přilil i Ezra Miller.

Je tedy otázkou, jak to s nějakým vymazáním filmů z kánonu nakonec bude, dodejme ale, že jeden čas se vyskytovaly informace o tom, že součástí nového DCEU budou následující snímky: Wonder Woman, Wonder Woman 1984, Batman, Batman Returns, Man of Steel, Aquaman, Shazam!, Birds of Prey, The Suicide Squad a Black Adam.

Čeká nás nová sestava JLA?

V případě změn DCEU se podle insiderů dočkáme i nové sestavy JLA. V té by z původní sestavy zůstala jen trojice Aquaman, Flash a Wonder Woman, nově by se pak přidal Batman s tváří Michaela Keatona, Supergirl (Sasha Calle) a následně i Batgirl (Leslie Grace).

Vyjádření režiséra snímků Shazam! a Shazam: Fury of the Gods ale mluví za vše!

Batgirl a Black Canary

Když už je řeč o Batgirl, tak v její sólovce se podle všeho dočkáme i Black Canary (Jurnee Smollett). Podle leaků sehraje právě Dinah klíčovou roli v přerodu Barbary Gordon v netopýří hrdinku. Dinah se chopí výcviku Barbary na popud Batmana (Keaton), který už v Gothamu delší dobu nepůsobí. Jak bude snímek navazovat nebo předcházet filmu The Flash, zůstává stále záhadou. Black Canary se ale každopádně po Batgirl dočká i vlastní sólovky.

Přáli byste si reboot DCEU? A jaká by měla být nová sestava JLA?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!