Novinky ze světa DC: Pilou Asbæk v Aquamanovi, další posily pro Black Adama a seriálový návrat do Gothamu

Novinky ze světa DC: Pilou Asbæk v Aquamanovi, další posily pro Black Adama a seriálový návrat do Gothamu

18.4.2021 12:47


DC se v příštím roce chystá co do počtu projektů překonat konkurenční Marvel a nabídne i první náznak Multivesmíru. K obsazení nových snímků a seriálů se přidávají známá jména, pojďme si proto shrnout, co podstatného se ve světě filmového a seriálového DC za poslední dobu událo.


Gotham PD jako prequel snímku The Batman

Matt Reeves před nedávnem dokončil natáčení nového netopýřího snímku The Batman, kde si Temného rytíře zahraje Robert Pattinson, Warneři ale mají s novým batmanovským univerzem daleko větší plány. Jejich součástí je i seriál Gotham PD, na kterém pracuje coby showrunner Joe Barton (The Ritual). Ten aktuálně potvrdil, že seriál sleduje první rok Batmanova působení v Gothamu a jeho hlavní postavou bude James Gordon, toho času teprve poručík místního policejního oddělení, v podání Jeffreyho Wrighta. Seriál rozhodně nevychází z veleúspěšné komiksové série Gotham Central od Grega Rucky a Eda Brubakera, je ale pravděpodobné, že v něm některé postavy z těchto komiksů uvidíme. Mluví se hlavně o Renée Montoye, kterou jsme už ale ve filmu viděli, konkrétně v Birds of Prey, jež se odehrávají v jiném vesmíru. Objeví se Montoya a její představitelka Rosie Perez i v Gotham PD, nebo bude role přeobsazena?

Wrighta coby Gordona uvidíme ve více projektech. Foto: Warner Bros.


Pilou Asbæk si zahraje v Aquamanovi 2

James Wan v brzké době začne s natáčením snímku Aquaman 2, jenž do kin dorazí 16. prosince 2022. Úspěšný režisér může počítat s návratem Jasona Momoy Heard":actor:3172 či Patricka Wilsona, ve filmu ale samozřejmě uvidíme i řadu nových tváří. Jednou z nich je čerstvě dánský herec Pilou Asbæk, jenž se objevil ve filmech Ghost in the Shell nebo Overlord, tři série pak účinkoval i v seriálu Game of Thrones, kde si zahrál postavu Eurona Greyjoye. Koho si Asbæk zahraje, zatím nevíme, podle spekulací by ale mohl ztvárnit Coruma Ratha, jehož fanoušci podmořského hrdiny znají coby uzurpátora atlantského trůnu.

Do podmořského světa DC míří další hvězda seriálu Game of Thrones. Foto: HBO

Začala hlavní fáze natáčení The Flash

Andrés Muschietti se se svým štábem přesunul do Velké Británie, kde zahájil hlavní fázi natáčení dlouho očekávaného snímku The Flash. Při této příležitosti oznámil John „DJ“ Desjardin, tvůrce vizuálních efektů pro snímky jako Watchmen, Zack Snyder's Justice League nebo Godzilla vs. Kong, že se bude podílet i na Flashovi. Tvůrci potvrdili i angažmá Michaela Keatona, který se znovu objeví jako Batman, vedle něj pak na plac míří i Ezra Miller, Kiersey Clemons, Ron Livingston a hlavně Ben Affleck. Údajně se také jedná o angažmá Christiana Balea, jenž by si taktéž mohl zopakovat roli Temného rytíře z Nolanových filmů. Novou tváří na natáčení je pak Saoirse-Monica Jackson (Derry Girls), prozatím ale nevíme, koho si tato mladá herečka zahraje. Flash přiběhne do kin 4. listopadu 2022.

Doplní Bale jako Batman Afflecka s Keatonem? Foto: Warner Bros.

Nové posily pro Black Adama

Vedle Flashe pak pokračuje i natáčení dalšího očekávaného snímku, Black Adama. Režisér Jaume Collet-Serra s představitelem hlavní role a producentem Dwaynem Johnsonem vítají na place nové posily, komika Mo Amera (Ramy) a začínajícího herce Bodhiho Sabonguiho (A Million Little Things). I když zatím nevíme, koho si tito dva herci zahrají, podle Rocka bude mít Sabongui klíčovou roli. Herečka Sarah Shahi pak oficiálně potvrdila, že si zahraje postavu Isis, Black Adamovy milované ženy. Střet Adama s týmem JSA uvidíme v kinech 29. července 2022.

Black Adam se v novém filmu střetne s JSA. Foto: Bosslogic, New Line Cinema, Warner Bros.

Na který nový DC projekt se těšíte nejvíce?


Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!