Atlanna

Atlanna

Nicole Kidman Sezóny 2 2018 - 2023


Mocná královna Atlantidy, matka Orma a Arthura.

Informace

Skutečné jméno: Atlanna
Výška: 1,8 m
Váha: 58 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Robert Bernstein, Ramona Fradon
Představitelka: Nicole Kidman
Poprvé se objevila v: Adventure Comics #260 (květen 1959)

Filmy

O Atlanně

Od svého debutu je Atlanna stálou součástí podmořské Aquamanovy mytologie a coby jeho matka a později i matka zlotřilého Ocean Mastera hraje v atlantských komiksech velkou roli.

Komiksy

Při svém debutu roku 1959 byla Atlanna atlantskou vědkyní, jež za vlády Lorda Ariona vytvořila spoustu nových technologií. Přežila pád Atlantidy do oceánu a pod hladinou pokračovala ve svém výzkumu. Ve 20. století potkala Thomase Curryho a vstoupila s ním do svazku manželského. Následně se jí narodil syn Arthur. V této kontinuitě pak Atlanna zemřela v boji s vlastním synem.

Po změně multiversa se z Atlanny stala manželka krále Travia a syna měla s mágem Atlanem, kvůli čemuž ji Atlanťané vyhnali z města pryč. Později se sice vrátila, ale byla uvržena do vězení, ze které ji nedostal ani moudrý Vulko. Zde později i zemřela. V kontinuitě New 52 sice Atlanna porodila Thomasovi syna Arthura, následně však musela zemi opustit a vdát se za kapitána Orvaxe, s kterým měla syna Orma, budoucího Ocean Mastera. Později Atlanna z Atlantidy uprchla za pomoci přístroje Maelstorm a založila vlastní zemi, Pacificu. Zde v klidu dožila do doby, kdy Arthur znovu dobyl atlantský trůn a oženil se s Merou.

Atlanna se v Pacifice setkává s Merou a Arthurem. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Atlannu jsme měli možnost vidět ve filmové adaptaci kultovního komiksu Geoffa Johnse Throne of Atlantis, případně v seriálu The Brave and the Bold.

Videohry

Coby hratelná postava se Atlanna objevila v letošní novince Lego DC Supervillains.

DC Extended Universe

Oscarová herečka Nicole Kidman ztvárnila královnu Atlannu v DCEU.

Nicole Kidman v roli Atlanny. Foto: Warner Bros.