Deathstroke

Deathstroke

Joe Manganiello Sezóny 2 2017 - 2021


Nájemný vrah, který spolu s Luthorem založí Injustice League.

Informace

Skutečné jméno: Slade Joseph Wilson
Výška: 1,93 m
Váha: 102 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: George Pérez, Marv Wolfman
Představitel: Joe Manganiello
Poprvé se objevil v: New Titans #2 (prosinec 1980)

Filmy

O Deathstrokeovi

Slade Wilson je typický nájemný vrah. Drsný, nevypočítavý a nesmírně obratný. Není divu, že patřil mezi zakládající členy Sebevražedného oddílu a Batmanovi a dalším hrdinům působí nemalé potíže. A když přeskočí do konkurenčního nakladatelství, stane se Deadpoolem.

Komiksy

Relativně mladá Deathstrokeova historie se začala psát v prosinci roku 1980, kdy se pod jménem Deathstroke, the Terminator objevil jako nepřítel Teen Titans. V této roli vydržel poměrně dlouhou dobu a stál například za doživotním zraněním Beast Boye. Po účinkování ve slavných sériích jako byl například Judas Contract, se Slade přesunul do Gothamu a bojoval s Nightwingem a týmem Birds of Prey. Během Infinite Crisis se pak Slade přidal do Luthorova společenstva padouchů a v sérii One Year Later se pustil do boje se svým dřívějším svěřencem Green Arrowem.

Po rebootu a vzniku New 52 dostal Deathstroke vlastní sérii, ve které byl popisován jako nejlepší světový žoldák. Série znovu popsala Sladeův zrod a postavila jej nejen proti hrdinům jako byl Batman, ale taktéž proti jiným záporákům. Během událostí série Forever Evil se Deathstroke po boku Luthora a Stevea Trevora postavil proti Crime Syndicate. V novém Rebirth je Slade členem padoušského spolku Harveyho Denta a spolu s Lady Shivou terorizuje Gotham.

(Deathstroke bojuje s Batmanem; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Slade je častým účastníkem animovaných filmů ze série DCAU. V Crisis on Two Earths jej mluvil Bruce Davison a ve Flashpoint Paradoxu samotný Ron Perlman.

Co se týče seriálů, musíme zmínit Teen Titans, opět s Perlmanovým hlasem, a také Young Justice, kde jej mluvil současný Captain Cold Wentworth Miller. V hraných seriálech Deathstrokea hráli Antonio Sabato v Lois and Clark a Michael Hogan ve Smallville. Nejoblíbenějším představitelem této postavy je určitě Manu Bennett, který jej hraje v Arrowverse.

(Manu Bennett v seriálu Arrow; Foto: CW)

Videohry

Deathstroke je hratelnou postavou v bojovkách Mortal Kombat vs. DC Universe a Injustice: Gods Among Us a zahrát si za něj můžete též v Lego Batman 3. Jako antagonista vystupuje ve hrách Arkham Origins a Arkham Knight.

(Slade ve hře Arkham Origins; Foto: Rocksteady)

DC Extended Universe

Joe Manganiello se objevil v potitulkové scéně filmu Justice League, kde s Lexem Luthorem probíral vznik Injustice League.