DeSaad

DeSaad

Peter Guinness Sezóny 1 2021 - 2021


Krutý apokolipský mystik a zároveň blízký Darkseidův rádce.

Informace

Skutečné jméno: DeSaad
Výška: 1,8 m
Váha: 69 kg
Barva očí: černá
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Jack Kirby
Představitel: Peter Guinness
Poprvé se objevila v: //Forever People #2 // (květen 1971)

Filmy

O DeSaadovi

Krutý a nemilosrdný DeSaad je jedním z Nových bohů z planety Apokolips a působí jako Darkseidův nejbližší rádce. Po vzoru markýze de Sada se rovněž vyžívá v sadismu a působí rovněž jako věrný žalářník a trýznitel.

Komiksy

Jako většina dalších příslušníků fiktivní rasy Nových bohů je i DeSaad dílem legendárního spisovatele komiksu Jacka Kirbyho. Debutoval v roce 1972 a vznikl ze sázky Darkseida s Eclipsem. Už od útlého věku sídlil na Apokolipsu a Darkseid jej vycvičil ve svého rádce a žalářníka. DeSaad řídil Darkseidovy operace na Zemi a několikrát se tak střetl s JLA. Coby sekundární antagonista vystupoval DeSaad v mnoha sériích včetně Justice League, Superman/Batman nebo Mr. Miracle. Kromě častých útoků na Zemi několikrát bojoval i proti Novým bohům z Nové Genesis a střetl se tak s Izayou nebo Orionem.

V komiksové sérii Death of the New Gods přijal nakrátko lidskou podobu, ve Final Crisis se ovšem vrátil jako mocná bytost hrozící zkázou Multivesmíru. DeSaad rovněž vystupoval v New 52 i DC Rebirth.

DeSaad patří mezi nejkrutější padouchy DC. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

DeSaad se objevil v několika animovaných projektech jako Super Friends nebo Justice League Action, viděli jsme jej rovněž v poslední sérii Smallville, kde jej ztvárnil Steve Byers.

DeSaad v lidské podobě v seriálu Smallville. Foto: CW

Videohry

DeSaad se coby hratelná postava objevil v Lego Batman 3: Beyond Gotham a Lego DC Super-Villains, viděli jsme jej i v cutscéně Injustice 2.

DeSaad ve hře Lego DC Super-Villains. Foto: TT Games

DC Extended Universe

S hlasem Petera Guinnesse se DeSaad objevil ve snímku Zack Snyder's Justice League, kde rovněž působil jako Darkseidova pravá ruka.

Peter Guinness jako DeSaad. Foto: HBO Max, Warner Bros.