Doomsday

Doomsday

Robin Atkin Downes Sezóny 1 2016 - 2016


Mocná kryptonská bytost, jejímž jediným záměrem je zničení Supermana.

Informace

Skutečné jméno: nemá
Výška: 2,13 m
Váha: 279 kg
Barva očí: červená
Barva vlasů: bílá
Autor postavy: Dan Jurgens
Představitel: Robin Atkin Downes
Poprvé se objevil v: Superman: The Man of Steel #17 (listopad 1992) .

Filmy

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

O Doomsdayovi

Před zrozením Kryptoňanů obývala planetu mocná bytost, jež se po mnoha tisících letech dostala na zemi s jediným cílem – zabít posledního Kryptoňana.

Komiksy

Doomsday se zrodil před 250 000 lety na Kryptonu v dobách, kdy tento svět byl nehostinným místem a pod jeho vznik se podepsal galaktický genetický inženýr Bertron. Doomsday, který byl v té době znám pod jménem Ultimate, však svého tvůrce zabil a uprchl z Kryptonu. Se schopnostmi požírání sluneční energie se střetl s Darkseidem a zabil jeho kamaráda Mastera Mayhema. Následně zmasakroval Green Lanterna Zharana Pela i další tisícovky jeho spojenců, dokud jej na ústup nezahnali samotní Strážci vesmíru. Jeho tělesná schránka následně dopadla na Zemi.

Po dopadu na Zemi zahájil rozsáhlý útok, proto se proti němu vypravila Liga spravedlnosti. Porazil všechny její tehdejší členy a Booster Gold jej nazval Doomsdayem. Když Supermana zabil, rozpoutal tím světovou senzaci.

(Superman a Doomsday v historickém souboji. Foto: DC Comics)

Doomsdaye později zotročil Luthor a použil jej k útoku na Apokolips, ale během událostí Infinite Crisis se nestvůra opět dostala na svobodu a potrápila všechny pozemské hrdiny. V New 52 je Doomsday poražen Zodem a uvězněn ve Phantom Zone, odkud jej následně osvobodí Brainiac a pošle na Zemi, kde proti němu musí zakročit Wonder Woman se Supermanem.

V současném Rebirth je Doomsday protivníkem Supermana z Pre-Flashpoint éry a sehrává velkou roli v konfliktu tohoto „nového“ Muže z oceli s Luthorem.

Filmy a seriály

Doomsday byl hlavním padouchem v úvodním filmu DCAU Superman: Doomsday a menší roli sehrál i v Superman/Bat­man: Apocalypse. Brzy se objeví i v dvojdílné adaptaci kultovního komiksu The Death of Superman.

Hlasem Michaela Jai Whitea promlouval Doomsday v animáku Justice League a Justice League Unlimited a jako výtvor Zoda a Faory se objevil i v osmé sérii Smallville. Naposledy pak byl k vidění v novince Krypton.

(Doomsday v seriálu Smallville; Foto: CW)

Videohry

Jako populární nepřítel Muže z oceli se Doomsday objevil i v několika videohrách. V Injustice jej namluvil Khary Payton a v třetím Lego Batmanovi mu hlas propůjčil Travis Willingham.

(Doomsday v první epizodě Injustice; Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment)

DC Extended Universe

V DCEU je Doomsday výtvorem Lexe Luthora, který jej stvořil pomocí Kryptonitu a Zodova těla. Nestvůrný nepřítel následně napadl Metropolis a nezastavitelně jej ničil. Po příletu Trinity se pustil do boje, ve kterém měl dlouhou dobu navrch, dokud jej Superman nezničil kryptonitovým kopím. Ve smrtelné křeči však dokázal Doomsday svého soupeře zabít.

(Doomsday ve filmu Batman v Superman; Foto: Warner Bros.)
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!