Faora-Ul

Faora-Ul

Antje Traue Sezóny 2 2013 - 2023


Zodova pobočnice, která nesnáší rod El.

Informace

Skutečné jméno: Faora Hu-Ul
Výška: 1,79 m
Váha: 69 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Cary Bates, Curt Swan
Představitelka: Antje Traue
Poprvé se objevil v: //Action Comics #16 // (květen 1977)

Filmy

O Faoře

Faora patří mezi nejvěrnější bojovníky v Zodově organizaci Sword of Rao a je známá svou nesnášenlivostí ke všem příslušníkům rodu El. Jejím cílem vždy bylo ovládnutí Kryptonu v Zodově jménu, po zničení planety se rozhodla dobýt Zemi.

Komiksy

Faora Hu-Ul se na komiksových stránkách představila masakrem kryptonských mužů, kterým se v DC etablovala jako nenávistná bojovnice opovrhující muži. Za tento hrůzný čin byla uvržena do Zóny přízraků. Později však uprchla a spolu se Zodem řádně potrápila Supermana, posledního příslušníka nenáviděného rodu El.

V pozdějších komiksech se Faořina role moc nezměnila a třeba v kultovním Donnerově díle The Last Son of Krypton Faora opět řádně zamíchala válkou mezi Zemí a kryptonskými bojovníky.

(Faora v New 52; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

I když se v Donnerových Supermanech Faora neobjevila, postava Ursy v podání Sarah Douglas rozhodně byla vytvořena podle ní.

(Ursa ve filmu Superman 2; Foto: Warner Bros.)

Faora se objevila i v animovaných seriálech Justice League Action a Legion of Super-Heroes. Její hranou podobu pak znají fanoušci Smallville, kde jí tvář propůjčila Sharon Taylor.

Videohry

Faora je hratelnou postavou v DLC Man of Steel ve hře Lego Batman 3: Beyond Gotham. Vystupuje rovněž v cameu nové bojovky Injustice 2.

(Faora v Lego podání; Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment)

DC Extended Universe

Faora se od mládí vyznačovala nesmírnou bojovností, proto nebylo překvapení, když vstoupila do služeb kryptonských armád. Zde se setkala se Zodem a při jeho pozdější rebelii bojovala proti vládě Kryptonu, za což se i ona dostala do Zóny přízraků. Po úprku a zisku Kodexu, studnici všech kryptonských vědomostí, zaútočila Faora spolu se Zodem na Zemi. Zde se střetla s Kal-Elem ve Smallville a rozpoutala zde zuřivou bitvu. Po zásahu Nathana Hardyho a Supermana pak Faoru pohltila singularita.

(Faora v podání německé krásky Antje Traue; Foto: Warner Bros.)
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!