Huntress

Huntress

Mary Elizabeth Winstead Sezóny 1 2020 - 2020


Mafiánská dcerka, která přišla o celou rodinu při masakru. Kvůli tomu se vrací do Gothamu za pomstou a nachází zde několik přítelkyň.

Informace

Skutečné jméno: Helena Rosa Bertinelli
Výška: 1,72 m
Váha: 68 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Joey Cavalieri a Joe Staton
Představitelka: Mary Elizabeth Winstead
Poprvé se objevila v: The Huntress #1 (duben 1989)

Filmy

O Huntress

Helena Bertinelli je již třetí držitelkou hrdinského jména Huntress a na rozdíl od svých předchůdkyň se nejedná o úplně kladnou bojovnici. Helena se totiž neštítí zabíjet a v rámci cesty za pomstou dokáže dláždit cesty mrtvolami svých protivníků.

Komiksy

Helena Bertinelli se v komiksu objevila poprvé v roce 1989 a onehdy ji její rodiče v rámci originu poslali do školy pro osobní strážce, kde získala bojový výcvik. Následně se vrátila do Gothamu vymýtit mafiánské rodiny. Přijala jméno Huntress a brzy zde spojila síly s dalšími hrdiny, včetně Batmana, Robina a Batwoman.

Helena se objevila v sériích No Man's Land a One Year Later, později poté spojila síly s dalšími ženskými bojovnicemi a založila tým Birds of Prey. Díky pomoci hrdinné Oracle se tato ekipa sešla i v boji s Lanterny během série Brightest Day a spojila síly s Penguinem. Spolu s ním ubránily dívky Gotham před útokem Black Lantern Corps. Z éry New 52 připomeňme Heleninu misi na záchranu Leslie Thompkins před teroristickým kultem Der Faust Die Kane v sérii Agent of Spyral, případně její účast v sérii Grayson. V rámci DC Rebirth vystupuje Helena v Batgirl and the Birds of Prey.

Huntress v DC Rebirth. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Helena se objevila v animovaných seriálech Justice League Unlimited a Batman: The Brave and the Bold, její hranou verzi v podání Jessicy De Gouw jsme pak viděli v seriálu Arrow.

V hraném seriálu Birds of Prey se pak objevila alternativní verze Heleny Bertinelli jménem Helena Kyle. Tato dcera Bruce Waynea a Seliny Kyle se ukázala i ve třetí epizodě Crisis on Infinite Earths. V obou případech ji ztvárnila Ashley Scott.

Ashley Scott jako Huntress v loňském crossoveru. Foto: CW

Videohry

Za Helenu si lze zahrát ve hrách Justice League Heroes, DC Universe Online, Lego Batman 2: DC Super Heroes, Lego Batman 3: Beyond Gotham a Lego DC Super-Villains. Zmíněna je pak v arkhamské sérii i v Injustice 2.

Huntress ve hře Lego DC Super-Villains. Foto: TT Games

DC Extended Universe

Helena v mládí ztratila rodinu při mafiánské vendetě, kterou vyvraždili najatí zabijáci z dalších gothamských rodin. Jedním z popravčích byl i Victor Zsasz. Po tomto hanebném činu ukryli přátelé Bertinelliů Helenu po vzoru Michaela Corleoneho na Sicílii, kde podstoupila bojový výcvik, který zakončila a úspěšně se vrátila do Gothamu. Zde zahájila lov všech gaunerů, kteří se na vyvraždění její rodiny podíleli. Helena následně zjistila, že diamant Bertinelliů, jenž v sobě skrýval klíč k jejich bohatství, má v držení Cassandra Cain. Díky tomu se dostala do křížku s Romanem Sionisem a Zsaszem. Druhého jmenovaného nakonec zabila a společně s dalšími bojovnicemi pomohla zničit i Sionisovo impérium. Díky bohatství, jež získala, následně Helena založila tým Birds of Prey, kde vedle ní operují Dinah Lance alias Black Canary a Renée Montoya.

Mary Elizabeth Winstead jako Helena Bertinelli. Foto: Warner Bros.