Iris West

Iris West

Kiersey Clemons Sezóny 2 2021 - 2023


Dcera policejního komisaře z Central City, nejbližší přítelkyně a později snoubenka Barryho Allena.

Informace

Skutečné jméno: Iris Ann West
Výška: 1,68 m
Váha: 59 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Carmine Infantino, Robert Kanigher
Představitelka: Kiersey Clemons
Poprvé se objevil v: Showcase #4 (říjen 1956)

Filmy

O Iris

Iris je velmi milá novinářka z Central City. Jejím otcem je místní policejní komisař a synovcem Wally West, budoucí Kid Flash. Sama je zamilovaná do Barryho Allena, který chrání svět jako slavný Flash, člen Ligy spravedlnosti.

Komiksy

Iris debutovala na stránkách komiksu zhruba ve stejné době jako Barry. V jednotlivých epizodách nakonec bylo odhaleno, že se narodila ve 30. století a byla přemístěna do současnosti, kde jí adoptovala rodina Westových. Od dětství se přátelila s Barrym a v dospívání jejich přátelství přerostlo v lásku. Později Iris zjistila, že Barry je Flashem a její synovec, Wally West, bojuje se zločinem coby Kid Flash. Ještě před Crisis on Infinite Earth si Iris Barryho vzala a do Anti-Monitorova útoku žil pár spokojeným životem.

(Iris a Barry ve stříbrné éře; Foto: DC Comics)

Po krizi se Iris a Barry utkali s mnoha legendárními padouchy, jako byli Savitar, Johnny Quick a Zoom. Když Barry zemřel a jeho roli převzal Wally West, jala se vdova Iris pomáhat svému synovci, načež se stáhla do ústraní. Když však roli Flashe převzal syn Iris a Barryho, Bart, pomáhala matka svému potomkovi seč mohla.

New 52 se Iris nikdy nestane Barryho ženou, ve Flashpointu je pak dokonce vdaná za někoho jiného, Po anulování těchto událostí však West má s Allenem četné milostné avantýry, které však nikdy nepřerostou ve vážný vztah. V některých komiksech této série dokonce vystupuje jako černošská žena.

(Iris a Flash v New 52; Foto: DC Comics)

Poslední inkarnace DC komiksů, Rebirth, představuje Iris jako hrdou bojovnici, která pomáhá Wallymu bojovat proti Eobardu Thawneovi a jeho potomkům.

Filmy a seriály

Iris se objevila ve dvou animovaných filmech z produkce Warner Bros. Zatímco v The New Frontier byla Barryho snoubenkou, v adaptaci komiksu Flashpoint žila s jiným mužem. Hlas jí v těchto dílech propůjčili herečky Vicki Lewis a Jennifer Hale.

V televizi se Iris ukázala v hrané podobě. Paula Marshall ji ztvárnila v pilotní dvojepizodě seriálu Flash v devadesátých letech a jejího příkladu o dvě dekády později následovala Candice PattonThe Flash. Tato verze Iris byla poprvé tmavé pleti.

(Iris v seriálu The Flash; Foto: CW)

DC Extended Universe

Stejně jako v seriálovém Flashovi, i v DCEU je Iris dívka tmavé pleti milující Barryho a žijící v Central City. Poprvé jsme ji viděli v Zack Snyder's Justice League, kde ji Barry zachránil život za pomoci superrychlosti.

Barry a Iris při prvním setkání. Foto: HBO Max, Warner Bros.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!