Katana

Katana

Karen Fukuhara Sezóny 1 2016 - 2016


Elitní bojovnice, která bojuje po boku Sebevražedného oddílu.

Informace

Skutečné jméno: Tatsu Jamaširo
Výška: 1,57 m
Váha: 44 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Jim Aparo, Mike W. Barr
Představitekal: Karen Fukuhara
Poprvé se objevila v: The Brave and the Bold #200 (červenec 1983)

Filmy

O Kataně

Východní bojovnice, která nalezla uplatnění v superhrdinských uskupeních, to je Katana. Během své kariéry u DC Comics stála vždy na správné straně a jako členka všemožných týmů potírala zločin a hrozby, jež Zemi hrozily.

Komiksy

Při svém debutu ve dvoustém vydání The Brave and the Bold byla Tatsu dívkou, jež si vzala za manžela Masea Jamašira, čímž rozhněvala jeho bratra Takea, jenž se přidal k Jakuze. Když se pak zhrzený bratr vrátil a Tatsu zabil manžela, vrhla se mladá dívka do studia bojových umění u mistra Tadašiho a po dokončení výcviku přijala přezdívku Katana.

Již během výcviku se jejím arcinepřítelem stal generál Karnz, kterého pronásledovala do baltické země Markovia, kde spojila síly s Batmanem, Black Lightningem a dalšími hrdiny, čímž pomohla stvořit slavný tým Outsiders, ve kterém následně prožila mnohá dobrodružství. Z týmu si kolikrát odskočila do své rodné země, kde čelila Karnzovi, Bronze Tigerovi a dalším nepřátelům.

(Katana po boku ostatních Outsiders; Foto: DC Comics)

Outsiders několikrát opustila, ale do jejich řad se vždycky ráda vracela. Při jednom odchodu se nakrátko přidala k Suicide Squad a pomáhala A.R.G.U.S.u držet třaskavý spolek pohromadě. Během těchto událostí se však vynořila nová hrozba, padouch Sabbac, kterého Katana pomohla porazit a zformovala nový tým Outsiders. V této době rovněž získala ikonický kostým s japonskou vlajkou.

V Johnsově sérii New 52 se Katana spojila s Black Canary a Starling a spolu zformovaly novou verzi týmu Birds of Prey. Později souhlasila s účastí na projektu Amandy Waller jménem Justice League of America, kde pak po boku héroů jako Martian Manhunter či Simon Baz bojovala proti Cheetah i Baneovi. V DC Rebirth je Katana opět bojovnicí stojící na straně dobra, která se občas mihne v superhrdinských týmech.

(Katana v sérii New 52; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Katana vystupovala v několika animovaných filmech, z nichž jmenujme hlavně snímky Superman/Batman: Public Enemies a Justice League: Crisis on Two Earths.

Mnohem větší stopu však zanechala v seriálech, mimo animované Batman: The Brave and the Bold a Beware the Batman totiž vystupovala ve dvou sériích hitu CW Arrow a mihla se i v Legends of Tomorrow. V obou případech ji hrála japonská modelka Rila Fukushima.

(Rila Fukushima v roli Katany; Foto: CW)

Videohry

Za Katanu si můžeme zahrát ve druhém a třetím dílu série Lego Batman a jako hratelná postava figuruje i v Infinite Crisis, kde jí nadabovala herečka Kelly Hu, známá hlavně rolí Lady Deathstrike v konkurenčním Marvelu.

(Katana v Lego podobě; Foto: Telltale Games)

DC Extended Universe

Jako pobočnice Ricka Flaga se Katana přidala k Task Force X a svému šéfovi pomáhala udržet autoritu. Po porážce Mancubuse a Enchantress řady týmu na čas opustila a o jejím dalším pobytu jsme se nic nedozvěděli.

(Karen Fukuhara jako bojovnice Katana; Foto: Warner Bros.)