Lara Lor-Van

Lara Lor-Van

Ayelet Zurer Sezóny 1 2013 - 2013


Jor-Elova manželka a Supermanova matka.

Informace

Skutečné jméno: Lara Lor-Van
Výška: 1,75 m
Váha: 59 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Jerry Siegel a Joe Shuster
Představitel: Ayelet Zurer
Poprvé se objevila v: Superman #1 (srpen 1939)

Filmy

Komiksy

Lara se poprvé objevila v prvním čísle samostatných Supermanových dobrodružství, kde ji však Jor-El nazýval „Lorou“. Roku 1942 byla poprvé oslovena jako Lara a během zbytku zlaté a stříbrné éry působila v Supermanových příbězích jen sporadicky.

Po události Crisis on Infinite Earth se Lara objevila v několika sériích popisujících Supermanův původ, z nichž nejvýznamnější jsou The Man of Steel a Birthright. Zde je Lara vylíčena jako kryptonská knihovnice a oddaná Jor-Elova manželka, která podporuje jeho program ochrany Kryptonu. V Johnsově sérii Secret Origin je poprvé představena svému synovi skrze hologram ve velmi dojemné scéně.

The New 52 je Lara nejtalentovanější bojovnicí na Kryptonu. Tento reboot odhaluje i její nové jméno, které zní Lara Van-El.

(Lara v rebootu The New 52; Foto: DC Comics)

V poslední restaru DC Universe Rebirth je Lara velmi podobná své verzi ze stříbrné éry.

Filmy a seriály

Lara se objevila v úplně první filmové verzi Supermanových dobrodružství z roku 1948, kde ji hrála Luana Walters. V Donnerově filmu i jeho pokračováních si Laru zahrála Susannah York. Na přelomu tisíciletí se Supermanova matka objevila i ve Smallville, kde ji ztvárnila Helen Slater, bývalá představitelka Supergirl.

(Helen Slater jako Lara v seriálu Smallville; Foto: CW)

Videohry

Lara se objevila v úvodu nové bojovky Injustice 2 a zahrát si za ní můžete v Lego Batman 3.

(Lara v DLC Man of Steel; Foto: TT Games)

DC Extended Universe

V nejnovější filmové sérii DC Comics hrála Laru izraelská herečka Ayelet Zurer. Objevila se v úvodní scéně Man of Steel, kdy společně s Jor-Elem poslala malého Kal-Ela v únikovém modulu na Zemi.

(Lara Lor-Van v podání Ayelet Zurer; Foto: Warner Bros.)
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!