Menalippe

Menalippe

Lisa Loven Kongsli Sezóny 3 2017 - 2021


Amazonská bojovnice, sestra Hippolyty a Antiopy.

Informace

Skutečné jméno: Menalippe
Výška: 1,78 m
Váha: 59 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: rusá
Autoři postavy: George Pérez, Greg Potter
Představitelka: Lisa Loven Kongsli
Poprvé se objevila v: Wonder Woman Vol 2 #1 (únor 1987)

Filmy

O Menalippe

Menalippe patří k nejmocnějším válečnicím ostrova Themyscira. Z první ruky zažila Herkulův útok a pomáhala sestře Hippolytě v boji proti jeho mužům. Po nájezdu se stará o svou neteř Dianu a formuje její pohled na věc. Postava Menalippy je založena na mýtickém předobrazu, stejně jako sestry Hippolyta a Antiope.

Komiksy

Při svém debutu v roce 1987 byla Menalippe nejvyšší themyscirskou kněžkou a starala se o komunikaci Amazonek s olympskými bohy, hlavně pak s Athénou a Artemidou. Během série War of the Gods byla Menalippe svědkyní smrti Wonder Woman i Hippolyty rukou kouzelnice Kirké a sama padla pod útokem jejích bojovníků.

Menalippino vzkříšení přišlo v sérii New 52, kdy z ní Geoff Johns udělal amazonskou věštkyni. V jedné své vizi pak Menalippe vidí zrození dcery vesmírného padoucha Darkseida i návrat Anti-Monitora. Díky jejímu proroctví pak Amazonky prchnou z Themysciry včas a zachrání si své životy před útokem Darkseida a jeho dcery.

DC Extended Universe

Menalippe si filmový debut prožila až ve filmu Wonder Woman, který patří do vesmíru DCEU. S tváří Lisy Loven Kongsli nám představila Laso pravdy, které pak věnovala Dianě.

(Menalippe v kruhu rodinném; Foto: Warner Bros.)
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!