Ocean Master

Ocean Master

Patrick Wilson Sezóny 2 2018 - 2023


Poloviční bratr Arthura Curryho a zlotřilý král Atlantidy, který se snaží zničit suchozemce.

Informace

Skutečné jméno: Orm Marius
Výška: 1,8m
Váha: 91 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Nick Cardy, Bob Haney
Představitel: Patrick Wilson
Poprvé se objevil v: Aquaman #29 (září 1966)

Filmy

O Ormovi

Zlotřilý padouch nebo moudrý vládce? Orm patří mezi nejvíce kontroverzní postavy celého DC a vedle Black Manty je nejznámějším antagonistou podmořského světa.

Komiksy

V původních komiksech byl Orm synem Toma Curryho a Mary O'Sullivan. V tomto případě se jednalo o bezvýznamného pozemského zlodějíčka, proto tvůrci postavu zrebootovali a dali jí atlantské vlastnosti a schopnosti. Tak se zrodil Orm Marius.

Brzy přijal přezdívku Ocean Master a ohrožoval Arthurův nárok na trůn Atlantidy. Rovněž několikrát terorizoval ostatní mořská království, kvůli čemuž byl ale nakonec poražen. Po krizi se přidal do několika týmů Lexe Luthora a po dalším střetu se usmířil se svým bratrem. V kontinuitě New 52 je nejdůležitější Ormova úloha v rámci kultovního komiksu Geoffa Johnse Throne of Atlantis, ve kterém jej Vulko ovlivní a pošle ničit souš. kvůli čemuž se hrdinové vydávají do boje s Atlantidou. V DC Rebirth se Ocean Master zatím ukázal málo, doufejme však, že jeho čas ještě přijde.

Aquaman bojuje s Ormem. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Sam Witwer namluvil Orma v animovaném snímku Throne of Atlantis, zatímco Steven Blum mu propůjčil hlas na konci Justice League: War. S hlasem Rogera Craiga-Smithe se Ocean Master objevil i v seriálu Young Justice.

DC Extended Universe

Jako syn krále Orvaxe a Atlanny se Orm stal po otcově smrti králem Atlantidy a brzy se rozhodl, že bude musit zastavit suchozemce, kteří systematicky likvidují mořský ekosystém. Za tímto účelem se snažil sjednotit zbývající mořská království a přesvědčil ke spolupráci Nerea a později i princeznu Scales z Rybářského království. V boji jej však nakonec za pomoci Karathen a Hlubinných porazil Aquaman. Nakonec jej však nezabil a jen pověřil Vulka, aby jej vsadil do vězení.

Patrick Wilson jako Orm v bojové zbroji. Foto: Warner Bros.