Ryan Choi

Ryan Choi

Ryan Zheng Sezóny 1 2021 - 2021


Talentovaný vědec ze S.T.A.R. Labs, který se v budoucnu stane Atomem.

Informace

Alias: Atom, Lun Lun
Výška: 1,73 m
Váha: 69 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Gail Simone
Představitel: Ryan Zheng
Poprvé se objevil v: DCU: Brave New World #1 (srpen 2006)

Filmy

O Ryanovi

Jeden z novějších DC hrdinů září v komiksech od roku 2006, ale postupně se stal populárním nositelem identity Atoma. Ryan jako nadmírně inteligentní vědec a hrdina bojuje proti zločinu sólo i coby člen Justice League a Teen Titans.

Komiksy

Choi debutoval v komiksu v roce 2006 jako chráněnec původního nositele jména Atom Raye Palmera a po zmizení svého učitele přesídlil z rodného Hong Kongu do Ameriky, kde se stal hrdinou. Choi se postupně stal legendou a coby Atom vstoupil do týmu Teen Titans a spolu s novými spolubojovníky čelil například svému ústřednímu nepříteli Chronovi.

Ryan zemřel během událostí monumentálního crossoveru Brightest Day, kdy jej zabil Deathstroke, v rámci New 52 jej ale Geoff Johns navrátil zpět mezi živé a dokonce z něj udělal člena Justice League. V mezivesmírných příbězích Johnsovy série se dokonce Ryan dočkal určitého vykoupení a společně s ostatními hrdiny Deathstrokea porazil. V kontinuitě DC Rebirth se Ryan objevuje jako nadměrně inteligentní teenager, jehož vyučuje Palmer.

Deathstroke zabíjí Choiho. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Ryan Choi se objevil v několika animovaných projektech jako Justice League: Gods and Monsters nebo Batman: The Brave and the Bold, hranou podobu pak získal v úspěšném crossoveru Crisis on the Infinite Earths z produkce CW, kde si jej zahrál Osric Chau.

Osric Chau jako Ryan Choi. Foto: CW

Videohry

Atom je jedním z ústředních hrdinů DLC Injustice 2, kde jej namluvil Matthew Yang King a coby hratelná postava vystupuje s hlasem Jasona Marsdena i v Lego DC Super-Villains.

Atom se objevil v DLC k Injustice 2. Foto: Netherrealm

DC Extended Universe

Zack Snyder představil ve své verzi Justice League několik budoucích členů týmu včetně Ryana Choiho. Ten se objevil coby asistent Silase Stonea v laboratořích na kryptonské lodi a po smrti svého nadřízeného se na konci snímku stal vedoucím výzkumu S.T.A.R. Labs. Budoucí Atom měl dostat i svůj sólový projekt, toho se ale nakonec nedočkáme.

Ryan Zheng jako Ryan Choi. Foto: HBO Max, Warner Bros.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!