Zeus

Zeus

Sergi Constance Sezóny 3 2017 - 2021


Vládce olympských bohů, který pomáhal spojeným armádám odrazit Steppenwolfa.

Informace

Skutečné jméno: Zeus
Výška: 2,2 m
Váha: 184 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Dave Berg
Představitel: Sergi Constance
Poprvé se objevil v: America's Greatest Comics #5 (prosinec 1942 )

Filmy

O Diovi

Každý božský panteon potřebuje krále. Olympským bohům od velké války vládne velký Zeus, který si z mytologie nalezl cestu do spousty popkulturních příběhů. Důležitou roli hraje i v DC Comics, kde je mentorem hned dvou slavných hrdinů.

Komiksy

Zeus debutoval v komiksu už během války, kdy pomáhal Captainu Marvelovi bojovat proti nacistům a nakonec mu propůjčil svou moc. Z ze slova Shazam tedy od té doby symbolizuje Diovu moc.

Když se v osmdesátých letech pustil do psaní Wonder Woman slavný George Pérez, dočkal se Zeus konečně vlastního příběhu, který v rámci série o amazonské princezně převyprávěl do komiksů jeho slavný život. Všechny mýtické pravdy byly Pérezem zachovány a Zeus byl synem Krona a Rhey, později vládcem Olympu. Jeho syn Herkules však v komiksech nebyl kladnou postavou a dokonce několikrát bojoval proti Amazonkám. Během moderní éry komiksu bojoval Zeus proti apokolipskému Darkseidovi a dokonce i proti svému římskému já, Jupiterovi, které pán Apokolipsu zhmotnil. O většině z těchto událostí psal Pérez v sérii War of the Gods.

(Diova komiksová podoba; Foto: DC Comics)

V Johnsově rebootu New 52 se z Dia stal otec Diany, kterou zplodil s Hippolytou, s níž nejprve bojoval, ale nakonec se do ní zamiloval. Malá Diana v mládí nevěděla, že je dcerou nejvyššího boha, tuto skutečnost se dozvěděla až po Diově smrti a následném znovuzrození. V New 52 se Zeus několikrát znovuzrodil, ale vždy převzal roli božského vládce.

Filmy a seriály

Zeus s hlasem Davida McCalluma vystupuje na začátku animovaného snímku Wonder Woman, kde po vyhrané bitvě s Aréem zavírá svého syna do amazonského vězení.

(Zeus shlíží z nebes; Foto: Warner Bros. Animations)

V jedné epizodě seriálu Challenge of the Super Friends dává Zeus úkoly členům Ligy spravedlnosti. Díky němu tak Superman bojuje s Minotaurem, Batman a Robin řeší hádanku proradné Sfingy, Wonder Woman hledá náhrdelník Medusy a Aquaman putuje pro Zlaté rouno.

DC Extended Universe

Ve sdíleném univerzu jsme Dia mohli slyšet a prostřednictví CGI i vidět ve snímku Wonder Woman, kde bylo odhaleno, že stvořil ostrov Themysciru a svěřil ji do péče královny Hippolyty, načež jej zabil jeho syn Arés. V nedávné týmovce Justice League vypráví Diana Bruceovi o velkolepé bitvě proti Steppenwolfovi, jíž se Zeus v čele dalších bohů účastnil a byl jedním z nejdůležitějších aspektů, proč apokolipská vojska odtáhla.

(Zeus v podání Sergi Constance během bitvy se Steppenwolfem; Foto: Warner Bros.)
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!