The Suicide Squad se ukazuje v dalším traileru

The Suicide Squad se ukazuje v dalším traileru

23.6.2021 12:50


James Gunn představuje v dalším traileru svůj očekávaný snímek. Podívejte se na původ zloducha Bloodsporta i interdimenzi­onální hvězdice Starro a přečtěte si rovnou i několik našich postřehů.


Bloodsport

Hlavním „hrdinou“ nového snímku je bezpochyby Robert DuBois alias Bloodsport v podání Idrise Elby. Režisér Gunn už dříve oznámil, že DuBois se do vězení Belle Reve dostal kvůli střelbě na Supermana, trailer pak dokonce potvrzuje, že Muž z oceli po zásahu kryptonitovou kulkou skončil na JIPce. Bloodsport v novém snímku částečně nahradí Deadshota (Will Smith) a Gunn mu dokonce přichystal podobnou úlohu. I Bloodsport tak bude v Operační skupině X působit kvůli své dceři (Storm Reid), které se bude snažit pomoct s jistým soudním procesem.

Bloodsport poslal Supermana do nemocnice. Foto: Warner Bros.


Komiksový Bloodsport z osmdesátých let se v příbězích Suicide Squad uvedl jako válečný veterán z Vietnamu, který trpí nejrůznějšími traumaty. Kvůli svým nepěkným zážitkům z ofenzivy Tet se v Metropolis vydal na dráhu zločinu a zapletl se i s Lexem Luthorem. Zdá se, že Luthor bude mít jistý vliv na Bloodsportův příběh i ve filmu, což by znamenalo, že se částečně dozvíme něco o jeho aktivitách po úprku z Arkhamu, jenž jsme viděli v Justice LeagueZack Snyder's Justice League.

Ratcatcher

Portugalská herečka Daniela Melchior ztvární v novém snímku postavu, kterou Gunn nazval Ratcatcher II. Podle všeho se bude jednat přímo o dceru jednoho z bizarních netopýřích záporáků, jehož ztvární Taika Waititi. O osudu Waititiho postavy zatím nic bližšího nevíme, jistě ale víme, že si nová Ratcatcher vybuduje jistý vztah s Bloodsportem. Trailer nám také ukazuje, že Ratcatcher umí přivolat přímo stovky krys a její svěřenci dokážou plavat i ve vodě.

Ratcatcher II má spoustu krysích spojenců. Foto: Warner Bros.

Project Starfish a mise Oddílů

Amanda Waller (Viola Davis) shromažďuje dle traileru ve vězení Belle Reve dva týmy Operační skupiny X. Ten áčkový podle všeho povedou Bloodsport s Flagem a uvidíme v něm Blackguarda (Pete Davidson), Mongal (Mayling Ng), Javelina (Flula Borg), Captaina Boomeranga (Jai Courtney), TDK (Nathan Fillion) a Savanta (Michael Rooker). Gunn už dříve prozradil, že většina členů zemře a stane se tak v misi vedoucí k zastavení Starra/Projectu Starfish v Corto Maltese.

Gunn představí ve filmu spoustu postav. Foto: Warner Bros.

Do latinskoamerické země se vypraví i druhý tým, jenž následně, pravděpodobně po smrti některých členů výše zmíněného, spojí síly se zbývajícími členy. Součástí druhé skupiny pak pravděpodobně jsou Harley Quinn (Margot Robbie), King Shark (Sylvester Stallone), Weasel (Sean Gunn), Peacemaker (John Cena) a Ratcatcher II (Daniela Melchior).

Oba dva týmy se v laboratořích v Corto Maltese setkají s nebezpečným ale pro misi důležitým Thinkerem v podání Petera Capaldiho. Tento ikonický zloduch by pak měl být pro splnění všech cílů a zastavení Starra klíčový. Přidá se ale k Operační skupině X?

Co nabídne superinteligentní Thinker? Foto: Warner Bros.

Corto Maltese

Členové obou týmů se v průběhu filmu dostanou do fiktivní latinskoamerické země Corto Maltese. Ta nám ukáže klasickou jihoamerickou juntu v boji proti jednotkám rebelů. V čele vojenské diktatury stojí generála Silvio Luna (Juan Diego Botto), kterému pomáhá zkušený vojevůdce a další generál Mateo Suarez (Joaquín Cosío). Oba dva tito vojenští vůdci se v průběhu filmu postaví proti Operačním skupinám X hledajícím Project Starfish.

Corto Maltese představuje tradiční jihoamerickou juntu. Foto: Warner Bros.

Corto Maltese se samozřejmě, jak tomu už u junt bývá, nachází uprostřed občanské války. Do té dle traileru výrazně promluví i naši (anti)hrdinové v čele s Rickem Flagem (Joel Kinnaman), neboť jednou ze spojenkyň týmu bude i Sol Soria (Alice Braga). Sol Soria pravděpodobně vychází z původně mužské postavy Juana Sorii, jenž se v komiksech rovněž přidal k superpadoušské­mu týmu.

Starro

Už z prvních trailerů víme, že první nepřítel JL, mimozemská hvězdice Starro, bude usilovat o zničení světa a Operační skupiny ji budou muset zastavit. Starro v komiksu debutovala v únoru 1960, kdy ji Gardner Fox představil v příběhu Brave and the Bold #28, kde se poprvé objevil tým Justice League/Liga spravedlnosti. Postupně jsme ji viděli v mnoha dalších slavných příbězích a zjistili o ní více. Coby mocný dobyvatel dokáže Starro ze svých spor tvořit menší hvězdice a postupně získávat kontrolu nad nejrůznějšími planetami. Jak to s ní bude v The Suicide Squad?

Starro se postaví i proti King Sharkovi. Foto: Warner Bros.

Polka-Dot Man

Nejbizarnější postavou nového snímku je Polka-Dot Man v podání herce Davida Dastmalchiana. Ten v komiksech patří mezi Batmanovy nejsměšnější nepřátele a nejinak tomu bude i ve filmu. Abner Krill, jak se Polka-Dot Man jmenuje, nám v traileru představil svůj puntíkový útok a několikrát i vykřikoval, že je superhrdinou. Zdá se, že nás čeká neúspěšný padouch hrající si na hrdinu. A jelikož si jej zahraje komiksový veterán Dastmalchian (Ant-Man, Gotham), máme se rozhodně na co těšit.

Dastmalchian si zahraje další pošahanou postavu. Foto: Warner BRos.

Harleyina bunda

Joker (Jared Leto) se v prvním dílu Suicide Squad nezapsal mezi fanouškovské oblíbence, za což mohlo primárně prostříhání většiny jeho scén. Letos se ale fanouškům líbil jeho návrat v Zack Snyder's Justice League a sám herec by si roli prince zločinu ještě někdy zopakoval. Prozatím nám musí stačit to, že na něj další postavy odkazují. Harley, jež se emancipovala ve svém snímku Harley Quinn: Birds of Prey, nyní nosí bundu s nápisem „Live fast, die clown“. Zdá se tedy, že Harley svého bývalého milého stále nemůže vystát.

Harley má na Jokera pořád pifku. Foto: Warner Bros.

Thumbnail Play icon

Jít na Justice League | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!