Poslední díl před finále druhé řady byl skvělou epizodou s dalším úmrtím

Poslední díl před finále druhé řady byl skvělou epizodou s dalším úmrtím

13.8.2019 19:35


Druhá řada seriálu Krypton se zatím opravdu povedla. Máme za sebou devět epizod a nejde vyloženě mluvit o tom, že by tu byla některá, která by byla nějak výrazně slabší. Spíše naopak. Máme tady silný přetlak dílů, které jsou kvalitativně velice vysoko. Co si pro nás tvůrci přichystali nyní?


Epizoda Blood Moon byla v mnohém takovým malým finálovým dílem. Generál Dru-Zod konečně vypustil Doomsdaye, který srovnal Povstalce se zemí. Akce s Doomsdayem nebyla vůbec špatná, byla krvavá a autentická. A Doomsday je mnohem strašidelnější, když známe jeho děsivou minulost z předchozích epizod. Náboj této postavy je silnější než třeba jeho ztvárnění v celovečerním filmu Batman v Superman, kde byl naopak tento ikonický záporák nemastný a neslaný.

Další skvělou scénu si pro sebe ukradla Nyssa-Vex, která nám ve druhé řadě trochu změkla. Ale právě v deváté epizodě ukázala, že se stále nebojí vzít do ruky zbraň a zabít pár Zodových vojáků. Celá její pasáž byla skvěle natočená za použití skvělé hudby a vkusného slow-motionu. K dalším skvělým scénám se připojil Dev-Em a jeho monolog k Lytě-Zod. I ta měla po delší době dobré pasáže se svou matkou Jaynou-Zod.


(Tuhle trojici pospolu už zřejmě neuvidíme. Foto: Syfy)

Hřeb večera si ovšem pro sebe schovali opět Elové. Seg se po delší době zase shledal s dědečkem Valem, přítelem Adamem Strangem a starým známým Kemem. A nutno dodat, že všichni jmenovaní měli na mále hned několikrát během dílu. Val vypadal, že zemře a obětuje se pro Povstalce. Adam nyní nemůže chodit a zatím prochází svým největším vývojem, Seg chtěl položit život pro dobrou věc.

Nakonec ale po tom všem přichází o život Kem, který odpálil povstalecký tábor, ukázal prostředníček Doomsdayovi, který ho následně rozmačkal a usekl mu hlavu. Vůbec se jednalo o zatím nejbrutálnější epizodu seriálu, ve které se toho ale na druhou stranu hrozně moc stalo. Celá epizoda měla filmový nádech a je jasné, že již brzy bude soupeřit v našem žebříčku o titul nejlépe hodnocené epizody vůbec.

Tvůrci se v posledních dílech opravdu ukázali, teď si stačí počkat pár dní, co si pro nás přichystají do finále. Do toho se opět vrátí Brainiac, který stále vězní Jor-Ela. Nesmíme také zapomínat na Loba, který se sám nejspíše vydá na Krypton, aby mohl ještě jednou využít Sega. Zdá se, že se máme opravdu na co těšit.

Jak zatím hodnotíte zvraty v poslední epizodě? A těšíte se na finále?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Krypton | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!