Tvůrci seriálu Krypton vysvětlují, proč mají jejich postavy britský přízvuk

Tvůrci seriálu Krypton vysvětlují, proč mají jejich postavy britský přízvuk

2.6.2019 17:34


Americký seriál, jehož postavy mají britský přízvuk. To přece musí mít nějaké jednoduché vysvětlení, nebo ne? A také že ano. Tvůrce seriálu Cameron Welsh nyní promluvil o tom, jak má správně znít jazyk Kryptoňanů. A slyšeli jsme britský přízvuk u Kryptoňanů i někdy v minulosti?

Možná jste si u seriálu Krypton všimli, že většina postav mluví britským přízvukem, i když jde o americký seriál. My Češi zřejmě takovou věc tolik neřešíme, ale věřte tomu, že v Americe se pochopitelně toto téma probírá. Vždyť není žádným tajemstvím, že existují případy, kdy si Američané se svým přízvukem nerozumí s Britem s jejich přízvukem, i když jde o stejný jazyk.

Nyní se k celé situaci vyjádřil i tvůrce Cameron Welsh, který měl poměrně jednoduché vysvětlení. Seriál se natáčí v Belfastu, v Severním Irsku, kde se například natáčel i seriál Game of Thrones. Je zřejmé, že se ho chtějí zúčastnit především herci, kteří to sem nemají daleko. Takže spousta herců žijících na Britských ostrovech.

(Jor-El ve filmu Man of Steel. Foto: Warner Brothers)

A když budeme mluvit o komparzistech, není žádným tajemstvím, že se spousta z nich zúčastnila i natáčení Game of Thrones. Cameron Welsh má ale ještě jedno zajímavé vysvětlení, proč Kryptoňané zní jako Britové a ne jako Američani. Když se podíváme do historie DC filmů a seriálů, tak si z poslední doby můžeme pamatovat především otce Supermana v podání Russella Crowa, který má taktéž britský přízvuk.

A nesmíme zapomínat ani na Terence Stampa, který si ve filmech Superman a Superman 2 zahrál generála Zoda, který rovněž pochází z Kryptonu, a měl britský přízvuk. Cameron Welsh tedy zkrátka vysvětluje, že jeho postavy nemluví britským přízvukem, takhle prostě mluví správný rodilý Kryptoňan z planety Krypton. A nyní po tomto článku si určitě všichni budete všímat, jak moc je britská angličtina (a hlavně britský přízvuk) v seriálu používána.

Všimli jste si, že se v seriálu mluví převážně britským přízvukem?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Krypton | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!