Brainiac

Brainiac

Blake Ritson Sezóny 2 2018 - 2019


Nepřítel Supermana, který se vrací v čase, aby zabránil jeho narození.

Brainiac, nebo celým jménem Vril Dox, je nebezpečné stvoření z planety Colu, který je pro většinu Kryptoňanů známý jako sběratel světů. Brainiac osidluje nové planety a ničí je. Když Val-El zjistí, že Krypton není jedinou obyvatelnou planetou ve vesmíru, také objeví potenciální hrozbu pro Krypton – Brainiaca, jehož jediným cílem je dobývat a získávat planety ve vesmíru, kde byl stvořen nějaký život.

Val-El se pokusí jeho Eminenci a nejvyšší představitele v Kryptonu varovat, ti ho ale odmítají poslouchat a místo toho, aby čelili pravdě, zbaběle připraví Val-Ela o život. Brainiac je navíc jeden z nejznámějších protivníků Supermana v současnosti, který si je vědom, že není schopen muže z oceli porazit. Brainiac ovšem najde způsob, jak cestovat prostorem a časem, a vrací se zpět do doby, kdy byl rod Elů nejzranitelnější, aby Supermana zničil jednou provždy..

Brainiac chce vymazat rod Elů z existence tak, aby Kal-El nebyl nikdy narozen. Právě proto se vrhá na Krypton a město Kandor v době, kdy jediným zástupcem této slavné rodiny je Seg-El. Ten na varování od Adama Strange odpoví a pokusí se Brainiaca zastavit. Jenže ten už má na planetě Krypton své zvědy, kteří mu předávají důležité informace o planetě, kterých Brainiac využije ve svůj prospěch v následném útoku.