Jax-Ur

Jax-Ur

Hannah Waddingham Sezóny 2 2018 - 2019


Ta, která zakládá odboje, protože je nespokojená s životem na Kandoru.

Jax-Ur byla dobrou přítelkyní Val-Ela a Daron-Vexe, ale vše se pokazilo, když Daron odsoudil Val-Ela prakticky k trestu smrti a poslal ho do Zóny příznaků. Jax-Ur to nemohla vydýchat, a tak na chvilku opustila Kandor. Sama ovšem založila organizaci Black Zero, která měla bojovat proti Daronovi, a přinést práva všem Nepostaveným rodinám v Kandoru.

Při občanské válce Jax-Ur vyhledá Dru-Zod, který Jax poprosí o pomoc. Jeho Eminence je ovládaná Brainiacem a generál Zod bude potřebovat jakéhokoliv spojence v boji s tímto nepřítelem. Jax-Ur nakonec souhlasí, dokonce se sama setká s Daronem-Vexem, kterého mučí a dostane se jí aspoň úctyhodné pomsty, když je Daron úplně zdegradován a je nucen odjet do svého domovského města.

Když je Brainiac poražen, Jax-Ur se dozvídá krutou pravdu. Generál Zod si Krypton přivlastnil a přijel z budoucnosti planetu dobít, Jax-Ur se tak vydává opět na útěk a společně s Val-Elem, který se mezitím navrátil ze Zóny přízraků, založí nový odboj, který tentokrát má svrhnout Generála Zoda. Jax-Ur také poví Nysse-Vex o jejím pravém původu, kdy prakticky vznikla díky klonovačům. Jax-Ur taktéž přišla o jedno oko.