Jayna-Zod

Jayna-Zod

Ann Ogbomo Sezóny 1 2018 - 2018


Matka Lyty, která se před ní snaží skrývat emoce a city.

Jayna-Zod je matka Lyty-Zod a babička Dru-Zoda, který je lépe známý jako generál Zod, jeden z největších nepřátel Supermana. Jayna měla velice kruté dětství. Otec ji vychovával ve strachu a tvrdě trénoval v boji. Chtěl po ní, aby síla, loajalita, houževnatost a krev měla přednost i před rodinou. Není tedy divu, že Jayna nepřímo zabila svého bratra, protože byla ve všech aspektech lepší než on. V závěru mu nepomohla ani pomocnou ruku.

Když Jayna vyrostla a měla dceru Lytu, podrobila ji podobnému tréninku. Od své vlastní dcery si držela náležitý odstup, emoce nedávala najevo. Při tréninku, na který osobně Jayna dohlížela, Lytě vůbec nenadržovala, spíše naopak ještě všem chtěla dokázat, že Lyta je stejně rovný občan Kandoru jako každý jiný, který nikdy nebude mít žádná speciální privilegia.

To se ovšem trochu změní, když je život Lyty v nebezpečí a ta má být popravena a je označena za zrádce Kryptonu. Jayna si uvědomí, že by mohla ztratit svou jedinou dceru a přemýšlí, co by pro ni mohla udělat. Nakonec kývne na nabídku Nyssy-Vex a Darona-Vex, kteří jsou ochotni Lytu zachránit, když jim Jayna slíbí věrnost a pomůže ji v budoucnu sesadit Jeho Eminenci. Jayna, která nakonec dokazuje, že svou dceru bezmezně miluje, souhlasí a dopomůže sesadit nejvyššího představitele Kandoru.