Jeho Eminence

Jeho Eminence

Blake Ritson Sezóny 1 2018 - 2018


Podivný vladař Kandoru, který uctívá boha Raa.

Jeho Eminence, nebo-li Hlas Raa, je nejvyšší postavená osoba ve městě Kandor, která prakticky o všem rozhoduje. Hlas Raa symbolizuje a uctívá stejně pojmenovaného boha, víra k ostatním bohům je zakázaná. Jeho Eminence nikdy neukazuje svůj obličej, a tak nosí zlatou helmu s několika stejnými tvářemi. Jeho Eminence si vybere jako jednoho ze svých nových učedníků Onu, nepostavenou občanku města.

Ta ovšem nevědomky nakazí Jeho Eminenci, ke které se tak dostane Brainiac, který začne ovládat město skrze Jeho Eminenci. Brainiac změní několik věcí v chodu celého města, například také ukáže své schopnosti a natrvalo sundá svou podivnou masku. Někteří obyvatelé města při něm budou stát, ale Seg-El se pokusí všechny přesvědčit, že jde ve finále o mimozemšťana z jiné planety.

Většina lidí nakonec Seg-Elovi uvěří a ten dokáže spojit zbylé bojovníky Sagitari a zločineckou organizaci Black Zero, aby spolupracovali a porazili Brainiaca. Ti se ovšem mezi sebou zmasakrují a vše tak znovu zbývá na Segovi. Toho chce Brainiac zabít, ale na poslední chvíli ho zachrání Nyssa-Vex, která definitivně zabije Jeho Eminenci. To ovšem způsobí pouze to, že se z opuštěného těla stvoří živý Brainiac z masa a kostí.