Kem

Kem

Rasmus Hardiker Sezóny 2 2018 - 2019


Segův nejlepší přítel se srdcem na správném místě.

Kem je občan Kandoru, který nemá rodné příjmení a žije ve čtvrti, kde žijí jemu podobní. Kem přišel o své rodiče v útlém mládí. Poté, co bylo Seg-Elovi sebráno rodné příjmení, se Seg s Kemem skamarádil. Od té doby jsou oba nejlepšími přáteli, kteří si bezmezně věří. Kem provozuje bar a restauraci a na své poměry si vede poměrně dobře. Kem často pomáhá obyčejným lidem a některým dává i zdarma zajíst.

Když se za Seg-Elem vydá z budoucnosti Adam Strange, Kem je jedním z prvních lidí, který se dozví, že na Krypton míří Brainiac, která má v plánu město zničit a docílit toho, aby se Superman nikdy nenarodil. Kem je zpočátku pouze rádcem, který ví o všem, co se ve městě děje, ale málokdy si ušpiní ruce. Většinou poskytuje ostatním postavám útočiště a chrání je.

Když se Brainiac zmocní Jeho Eminence, není důvod ztrácet čas. Seg tedy Kema zasvětí do svého plánu a společně s Dru-Zodem, Adamem Strangem, Jaynou-Zod, Lytou-Zod, Nyssou-Vex a dalšími se pokusí Brainiaca sesadit z pomyslného trůnu Kryptonu a zachránit planetu, která za pár desítek let zcela vymře. Kem se stane jedním z důležitých bojovníků, který v občanské válce sehraje důležitou roli.