Lyta-Zod

Lyta-Zod

Georgina Campbell Sezóny 2 2018 - 2019


Tajná přítelkyně Sega, která si chce vydobýt respekt u své matky.

Lyta-Zod pochází ze vznešeného rodu Zodů. Lyta si prošla tvrdou výchovou a její matka Jayna-Zod se k ní ne vždy zrovna chovala nejlépe. To ale pouze proto, aby z ní jednoho dne něco kloudného bylo. Vychovávala ji tvrdě, bez lítosti a bez nějakých větších mateřských pudů. Díky tomu se i Lyta stala velice zdatnou bojovnicí a přihlásila se k místní milici, kdy je jejím úkolem chránit město Kandor a v podstatě zastávat práva Kryptonu.

Lyta má předmluvený sňatek s Dev-Emem, dalším členem milice. I když je tato dohoda platná, Lyta-Zod udržuje tajný vztah se Seg-Elem, kterému v mládí bylo odebráno jeho rodné příjmení, když se jeho dědeček Val-El dopustil velkých zločinů. Správně by tedy Leta se Segem neměla nic mít, ale jejich vzájemná láska si řekla své. Celý jejich vztah se zkomplikuje, když je Seg jmenován jako jeden z členů rodiny Vexů.

Aby toho nebylo málo, tak Jayna-Zod zabije Segovy rodiče, což vzájemnému vztahu Sega a Lytě také neprospěje. Na Segovi si navíc pochutnává milice, což se Lytě nelíbí. Aby dokázala svého tajného přítele ochránit, vyzve šéfa ochranky na souboj na život a na smrt. Ve zdrcujícím souboji ho poráží a Lyta se tak stává novým šéfem ochranky. Alespoň tak dokáže Segovi nějak pomoci, který má svých vlastních starostí víc než dost.