Seg-El

Seg-El

Cameron Cuffe Sezóny 2 2018 - 2019


Dědeček Supermana, který musí zachránit budoucnost svého rodu.

Seg-El byl malým chlapcem, když byl zabit jeho dědeček Val-El za vlastizradu. Ten byl fascinován objevováním nových planet a chtěl Kryptonu dokázat, že ve vesmíru žijí i jiné mimozemské rasy. Jeho odhalení ovšem vedlo i k blížícímu se nebezpečí, o čemž největší představitelé na Kryptonu nechtěli aniv nejmenším slyšet. A tak byl Val-El zabit. Jeho smrt nesl Seg-El velice těžko a dá se říci, že ho ovlivnila na zbytek jeho života.

Seg se posléze protloukal životem, bylo mu odebráno jeho příjmení a dokonce se nesměl pyšnit ani svým rodovým znakem. Vše se ale změnilo jednoho dne, když na Krypton dorazí Adam Strange ze Země, který cestoval časem zpět, aby Sega varoval. Na Krypton se žene lavina nebezpečí. Mocný Brainiac, lovec planet, si aktuálně vyhlídl Krypton a chce ho zničit. Pokud se mu to povede, Superman se nikdy nenarodí.

Seg tedy zmonitoruje veškeré síly na planetě, aby Braniacovi nečelil sám. Problémy mu ovšem nadělá i Jayna-Zod, která zabije jeho vlastní rodiče. Vše komplikuje, že Seg chodí s její dcerou Lytou, která je ovšem zcela jiná než její matka. Do toho byl Seg začleněn do rodiny Vexů, takže Seg zpočátku neví, kam dřív skočit. Pokud chce ovšem zachránit budoucnost svého pravého rodu, musí se v něm probudit hrdina