Val-El

Val-El

Ian McElhinney Sezóny 2 2018 - 2019


Ten, který Kryptonu dokázal, že ve vesmíru existují i jiné rasy.

Val-El je Seg-Elův dědeček, který pochází ze silného rodu, který ho přivedl ke své slávě, ale zároveň i k jeho neočekávané záhubě. Val-El vždycky tušil, že přece není možné, aby Krypton byl jedinou obyvatelnou planetou v celém vesmíru. Předpokládal tedy, že ve vesmíru existuje spoustu jiných planet a měsíců, kde vznikl také život. Většinu svého života Val-El zasvětil objevováním nových světů, ras a mimozemských obyvatel.

Ovšem to se nelíbilo těm nejvyšším představitelům na Kryptonu, kteří Val-Elovou tezí opovrhovali. Val-El dokonce dokázal, že existují i jiné mimozemské rasy, a že se dokonce na Krypton může valit velká vlna nebezpečí, která by mohla ohrozit budoucí generace planety. I když Val-El jeho Eminenci varoval, ta to nechtěla slyšet, a rozhodla se, že bude jednodušší Val-Ela odstranit nadobro z cesty, než by Val-El dokázal na svou stranu získat i jiné obyvatele Kryptonu.

Val-El byl tudíž zabit. Tento ohavný čin ovšem ovlivnil i další dvě generace Elů, protože těm bylo odebráno jejich slavné příjmení, které od této chvíle nesměli používat. Stejně tak bylo zakázáno pyšnit se znakem rodu Elů ve znamení velkého S. Když ovšem Seg, Val-Elův vnuk, dospěl, rozhodl se, že svému rodu navrátí ztracenou slávu a dokončí dědečkovo dílo. Brzy tedy najde pevnost Osamění, kde se nachází spoustu vodítek, jak Val-Elovo dílo dokonat.