Britský The L Word: Lip Service

Britský The L Word: Lip Service

14.9.2015 10:00


Opravdu je britský seriál Lip Service jen obdobnou kopií kanadsko-amerického The L Word, nebo se jedná o tichý originál opomíjený v nevděčném stínu mnohem známějšího giganta?

Lip Service je lesbické komediální drama o rozmanité partě skotských holek. Hlavními tématy tohoto seriálu jsou láska, chtíč a lži. Podobné postavy a podobná témata zapříčiňují, že se dá Lip Service povrchně označit za mladšího sourozence či jakousi britskou verzi The L Word → ale Lip Service je bezpochyby realističtější, surovější a uvěřitelnější.

Tvůrkyně seriálu Harriet Braun prohlásila:

Na základě mých vlastních zkušeností a zkušeností mých přátel jsem chtěla napsat sexy, vtipné a zajímavé drama, které by odráželo, jaké to je být mladá lesbička v dnešní Británii. The L Word jsem milovala, ale bylo načase, abychom se podívali také na současné britské lesby – se vším tím špatným počasím, výlety do hospod a potlačovanými emocemi, které se k tomu váží. Bude to vtipné a plné patosu, protože má zkušenost je, že přesně takový je i život.

A navíc, nejedná se o čisté drama, seriál je plný humoru bez jakéhokoliv respektu. Zaměřuje se na skupinku přátel hledajících štěstí. Ústředními postavami jsou architektka Cat, fotografka Frankie a herečka Tess. Děj se točí kolem jejich životů, slastí i strastí.

Jak zareaguje neurotická architektka Cat, která se zrovna odhodlává začít znovu randit, když se její ex po čase vrací do Glasgow? Podaří se impulsivní fotografce Frankie najít její biologickou matku? Sežene mladá a nejistá herečka Tess nějakou pořádnou roli? A nejdůležitější otázka: uhne kamera během erotických scén? :-)

(Foto: BBC Three)

Oficiální synopse první řady Lip Service

Po dvou letech práce v New York City se talentovaná fotografka Frankie vrací do Glasgow na pohřeb své tety. Musí konfrontovat nejen svou rodinu a svou bývalou lásku Cat, ale především sama sebe. Cat je architektka, a zrovna se konečně po letech vrací zpět na scénu randění. Seznamuje se s věrnou a smělou policistkou Sam, která Cat nabízí vše, co jí divoká a rozmarná Frankie nabídnout nemohla. Ale mezi Frankie a Cat to pod povrchem začíná vřít, jak mezi nimi pomalu roste vášeň. Tess je herečka, která je chronicky neschopná vybrat si tu pravou partnerku, a navíc si vůbec nevšímá toho, jak je do ní její nejlepší kamarád Ed bezhlavě zamilovaný. Lip Service je odvážné nové drama z pera Harriet Braun (Mistresses (UK)), které sleduje moderní lesbické vztahy, vně i mimo ložnici…

Promo

Thumbnail Play icon

Jít na The L Word | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!