Život po The L Word: Jane Lynch

Život po The L Word: Jane Lynch

24.8.2015 10:01


To nejlepší na konec. Dnes vychází závěrečný díl série „Život po The L Word“ a je věnován Jane Lynch, asi největší herecké hvězdě tohoto seriálu, která si v něm zahrála právničku Joyce Wishnia.

Jane Lynch se objevovala v The L Word, když bylo zapotřebí advokátky Joyce, která se specializovala především na rozvody. Poprvé jsme se s ní setkali ve druhé sérii, kdy si její služby zaplatila Tina.

A jak se dařilo představitelce této role (po skončení seriálu) asi spoustu z vás už dobře ví. Velkých rolí totiž za sebou nemá zrovna pomálu, vidět jste ji mohli v komediálních seriálech Party Down a Two and a Half Men, nebo v soutěžním pořadu Hollywood Game Night. Jejím asi nejvýznamnějším televizním počinem je však hudební seriál Glee, kde ztvárnila trenérku roztleskávaček, což je role, za kterou dostala cenu Emmy a Zlatý glóbus.

Zahrála si i v mnoha filmech, například po boku Meryl Streep v životopisném snímku Julie & Julia nebo s Amy Poehler v komedii A.C.O.D. Je také excelentní dabérkou, svůj hlas propůjčila kreslounům v hned několika animácích, konkrétně třeba v Ice Age, Rio nebo Wreck-It Ralph.

(Foto: Showtime)

Vedle televizní a filmové tvorby se Jane pochopitelně mistrně pohybuje i na divadelních prknech – na Brodwayi dostala roli Miss Hannigan v Annie. Napsala také vzpomínkovou knihu Happy Accidents a s ex-manželkou bojují v USA za práva gayů a lesbiček.

Patřila Joyce Wishnia mezi vaše oblíbené postavy, nebo vám naopak lezla krkem? Tak jako tak určitě nezapomeňte tuto postavu ohodnotit. A ještě tradiční (i když v tomto případě hloupá) otázka; co její představitelka, Jane Lynch? Narazili jste na ni v jiné roli?

Zdroj: SheWired

* Pokud by vás zajímalo, jak si vedly ostatní herečky, o kterých jsem zde na Edně v rámci této série nepsala, neváhejte se ozvat, ráda informace doplním. :)


Jít na The L Word | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!