The L Word

The L Word


Děj kanadsko-amerického seriálu The L Word se odehrává v Los Angeles a točí se kolem pestré skupinky přátel setkávajících se v kavárně The Planet, jež je jakýmsi útočištěm pro tuto malou LGBT komunitu.

Hlavními tématy tohoto seriálu jsou babské drby, smích i pláč, láska, nenávist, přátelství, sex, alkohol, občas drogy, psaní knih a scénářů i tvůrčí krize, výhry, prohry, podvádění a věrnost, přemýšlení, snění… Jedním slovem: život.

Oficiální synopse první řady

Seriál popisuje skupinku lesbických žen a jejich přátel žijících v Los Angeles. Jenny (Mia Kirschner) je mladá talentovaná spisovatelka, která se po ukončení vysoké školy přestěhuje se svým přítelem Timem (Eric Mabius) do Los Angeles. Tim a Jenny si ve čtvrti West Hollywood pronajmou dům sousedící s domem Bette (Jennifer Beals) a její partnerky Tiny (Laurel Holloman). Bette a Tina jsou spolu už sedm let a zastihujeme je ve chvíli, kdy hledají dárce sperma, doufajíc, že založení rodiny jim pomůže posunout vztah ze slepé uličky. Do blízké skupinky přátel Tiny a Bette patří profesionální lamačka srdcí Shane (Katherine Moennig), zaclosetovaná vrcholová tenistka Dana (Erin Daniels), bisexuální novinářka Alice (Leisha Hailey) a Bettina nevlastní sestra Kit (Pam Grier), hudebnice a vyléčená alkoholička.

Thumbnail Play icon

Seriál byl roku 2009 ukončen po šesti úspěšných sezónách na stanici Showtime.