Ben

Ben

Zane Phillips Sezóny 1 2021 - 2022


Polobůh známý také pod jménem Prométheus.

Ben je nadpřirozenou bytostí, kterou potkávají studenti ze Salvatorovy škole v lese, kde leží celý spálený. Nakonec zjišťují, že je ve skutečnosti polobohem jménem Prométheus.


Základní informace:


Rodinní příslušníci:

O Benovi:

Na Bena, který byl celý spálen Kalebovým dračím ohněm, narazí v lesích Jed a rozhodne se jej vzít do Salvatorovy školy, aby mu tam pomohli. Ben totiž není nějakým obyčejným člověkem, ale je polobohem Prométheem, který byl proklet svým otcem. Všechna monstra, která jej potkají, ho budou chtít zabít a on se z toho vždycky zotaví. A to jej bude provázet navždy.

Benovy kořeny sahají do 3 tisíciletí před naším letopočtem. Narodil se smrtelnici a bohovi v Kavkazských horách. Jako polobůh nikdy nebyl s jinými bohy v kontaktu ani od nich nic nežádal, dokud nestál na pokraji života jeho milenec Ashur. Ben se tedy vydal za bohy, aby Ashurovi pomohli, ale ti jej odmítli. Ben proto vzal záležitosti do svých rukou a ukradl z jejich říše oheň, který byl pro smrtelníky znám jako magie. Ashur ale skonal dřív, než se Ben vrátil, a Ben předal magii vesničanům, aby se stali soběstačnými a nemuseli se obracet k bohům. Lidé ale byli zkažení a sami se chtěli stát bohy. Následkem toho se ale proměnili v monstra a tím vznikly na světě nadpřirozené bytosti.

Foto: The CW
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!