Lost in Space očima redaktorů Edny

Lost in Space očima redaktorů Edny

30.5.2018 8:44


Netflix letos přišel s remakem klasického rodinného sci-fi seriálu ze 60. let. Jak dopadla první řada dobrodružství rodiny Robinsonových, kteří se ztratili ve vesmíru? To se dozvíte v naší redakční recenzi.


@KevSpa

Lost in Space bude mít řada diváků problém a tím jsou přehnaná očekávání. Hned na začátek je třeba zdůraznit, že jde o rodinné sci-fi, které je určeno pro diváky všech věkových kategorií včetně dětí. To v praxi znamená, že i přes spoustu napínavých scén nelze čekat nějakou temnou drsnou podívanou. Klasických sci-fi seriálů je tu dost a Lost in Space vyplňuje mezeru právě na poli rodinných sci-fi. Ač v moderním hávu s výbornými vizuálními efekty, svým stylem zůstává do jisté míry věrný původnímu seriálu ze 60. let a v mých očích kvalitami značně převyšuje filmový remake z roku 1998. Lost in Space je pro mě nejlepší guilty pleasure roku. Nesmíte seriál brát příliš vážně a jen se nechat bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. Třešničkou na dortu je můj oblíbenec Toby Stephens (Black Sails), který v roli Johna Robinsona rozhodně nezklamal. Už se nemůžu dočkat druhé série.

@Kubc6a

Seriál Lost in Space si mě ze začátku získal trailerem. Původní seriál jsem neviděl a úspěšně jsem se vyhnul filmové předělávce, takže jsem se pustil do úplně neznámých vesmírných vod s čistým štítem. První epizoda rozhodně nezklamala a seriál mě naprosto pohltil. Dobrodružství od začátku do konce. Robinsonovi občas musí čelit zvláštním situacím, které jsou poněkud nelogické, ale vizuální efekty, které se mimochodem povedly na jedničku, to opět vrátí do správné roviny. Hudba je skvělá, herci odvádí úžasnou práci, děj je pořádně našlapaný. Nejvíce mě zaujala Parker Posey (Dr. Smithová), která se své role padoucha ujala na výbornou a postavám dokáže pořádně zavařit. Seriál si rozhodně dejte do Bedny, protože s Willem budeme dobývat vesmír i podruhé.

@Erzik

Vůbec jsem netušil, že zrovna rodinné sci-fi by mne mohlo tolik nadchnout a vyvážit tematičnost seriálové skvadry, kterou momentálně sleduji. Do Lost in Space jsem se dal v podstatě jen kvůli obsazení, tedy nové roli kapitána Flinta a JackieHouse of Cards, a také proto, že Netflix má většinu tvorby kvalitní a je to okamžitě dostupné. Každopádně od prvních záběrů jsem byl překvapen a zaujat, čekal jsem asi něco jiného, ale tohle pomalejší tempo a důraz na emoce a detaily jsem opravdu uvítal jako příjemnou změnu. Každý charakter je dost jasně vymezen, nejsou příliš originální, ale o to lépe propracované, divák ví, co může zhruba čekat, k jakým rozhodnutím by mělo následně dojít. Osobně mi ta předvídatelnost vyhovovala, a naopak jsem měl docela problém s tím skousnout těch pár zvratů, ke kterým přece jen dojde. Hlavní záporná postava byla napsána a zahrána opravdu geniálně, neskutečně mě štvala, což pro mě svědčí o kvalitě. Dětský hrdina byl v podstatě asi nejslabším článkem, tam jsem sympatie musel hledat nejdéle a nikdy je asi úplně nenašel. Zbytek osazenstva to však vyvážil více než dostatečně, strohý a hrdinný otec mě nikdy nezklamal, chladně racionální a upjatější matka byla základním kamenem nejen celé rodiny, vtipná a lidská mladší dcera bavila, a ta silná a samostatná neurazila. Přímočarý a ukecaný mechanik byl jednou z nejlepších postav. Teen romance zde nebylo tolik, aby se to nedalo strávit. A tím nejdůležitějším a nejlepším byl Robot s krizí osobnosti a loajálností až za hrob, ten si mě podmanil a fascinoval mě v každém záběru, i kdyby tam jen tak stál. Dát mu více prostoru by seriálu jedině prospělo. Samostatnou kategorií je zde určitě věda a všechny macgyverovské kousky, jsem úplný laik, takže to nemohu posuzovat odborně, a proto to na mě asi tolik působilo. V souhrnu šlo o milou nostalgickou jednohubku. Druhou řadu kvituji, nicméně tuším, že tím asi bude potenciál vyčerpán.

@Valada06

I přesto, že miluji seriály odehrávající se ve vesmíru, Lost in Space dlouho unikal mé pozornosti. První trailer mě ale více než navnadil, a věřil jsem, že Netflix ani tentokrát nezklame. A taky že ne. Lost in Space stojí hlavně na skvělých postavách, Maureen Robinsonovou (Molly Parker) počínaje a údajnou „Dr. Smithovou“ (Parker Posey) konče, obzvláště ta druhá ve mně dokázala vyvolat pocity čisté nenávisti, čímž naprosto splnila svou roli. Nicméně pokud čekáte hromadu akčních scén, pusťte si raději The Expanse, tady jde opravdu spíše o atmosféru. Z postav mi nevadila dokonce ani hlavní dětská trojka, a Willův vztah s robotem vám postupem série opravdu přiroste k srdci. Přidejte k tomu skvělé vizuální efekty, zajímavý příběh a uchu lahodící soundrack a máte další skvělou novinku od Netflixu. Pokud bych měl seriálu něco vytknout, bylo by to až přílišné natahování děje a občasné hluché momenty v epizodách. Ve výsledku se ale pořád jedná o skvělou vesmírnou zábavu, a už se těším, co si pro nás tvůrci v další sérii nachystají.

A jak se líbila první série Lost in Space vám? Podělte se o své dojmy v komentářích a seriál také nezapomeňte ohodnotit.

Foto: Netflix


Jít na Lost in Space | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!