S06E17: The End

S06E17: The End

CZ 23.5.2010 13 094 000 1 hodina 41 minut


ALTERNATIVNÍ – Hlavní postava: VŠICHNI

Tento díl má oproti klasickým zhruba dvojapůlnásobnou délku – celkem zhruba 100 minut. Jeho označení je jako klasický dvojdíl – 617 + 618, ale vysílal se najednou.

Na ostrově pokračuje akce ve třech oblastech. Jack, Hurley, Kate a Sawyer pokračují od místa, kde potkali Jacoba, směrem k místu, které jim Jacob popsal jako zdroj světla pro ostrov. Sawyer navrhne, že zkusí najít Desmonda, kterého shodil Falešný Locke do studně. Sawyerovi se skutečně podaří najít tu studnu, ale najde u ní jen Falešného Locka a Bena. Je zajat, ale rychle se mu podaří opět dostat z dosahu Falešného Locka. Sawyer se poté opět vrátí k Jackovi a spol a pokračují k místu určení. Falešný Locke a Ben najdou Desmonda v chatrči, kde bydli Bernard a Rose. Falešný Locke pohrozí, že je zabije, pokud s ním nepůjde Desmond dobrovolně. Desmond souhlasí a vydají se tak s Benem a Falešným Lockem také do místa se zdrojem světla.

Obě party se potkají nedaleko tohoto místa. Nepustí se do boje, místo toho se spojí a společně vydají ke svému cíli. Falešný Locke i Jack má každý plán, jak v celé situaci zapojí Desmonda. Když dorazí téměř až ke svému cíli, tato trojice se odpojí od ostatních a vydají se do jeskyně. Falešný Locke a Jack spustí Desmonda do nitra. Desmond se vydá až do místa, kde světlo svítí nejvíce. Najde jezírko s vodou a uprostřed podivný kámen. Odstraní ho ze středu jezírka, v tu chvíli přestane všude okolo proudit voda. Ostrov se začne otřásat. Falešný Locke a Jack vyběhnou z jeskyně a začnou se prát. Jack při tom zjistí, že Falešný Locke může krvácet a přišel tak zřejmě o své schopnosti.

Mezitím Miles nedaleko vesnice Dharmy najde zraněného Richarda. Společně se vydají na druhý ostrov, kde je letadlo Ajiry. Při cestou na loďce na moři objeví trosky z ponorky a mezi nimi také živého Franka. Všichni tři se vydají na místo, kde je letadlo, aby ho zprovoznili a odletěli. Miles má vysílačku, kterou informuje Bena o jejich plánu. Ben, Hurley, Sawyer a Kate míří směrem k pobřeží, aby se na lodi, kterou kdysi připlul Desmond, dostali také na druhý ostrov.

Na této skále také pokračuje boj mezi Jackem a Falešným Lockem. V boji je těžce zraněn Jack a Falešný Locke ho téměř zabije, na pomoc ale přispěchá Kate a Falešného Locka zastřelí. Ten padá ze skály a definitivně umírá. Všichni se rozhodují co dál – Kate a Sawyer se rozhodnou vydat se k lodi a připojit se k ostatním. Jack mluví o tom, že se musí vrátit ke světlu a dál chránit ostrov. Hurley a Ben se k němu připojí. Kate a Sawyerovi se podaří dostat se na lodi na druhý ostrov. Tam najdou Claire a společně doběhnou k letadlu těsně před ním, než odstartují. Ostrov tak v letadle opouští Frank, Miles, Richard (který zřejmě začíná stárnout), Claire, Kate a Sawyer.

Jack, Ben a Hurley dorazí k jeskyni se světlem. Jack tuší, že se možná z jeskyně nedostane, a tak předává své žezlo ochránce Hurleymu. Hurley se stává novým Jacobem, Ben bude na ostrově jeho pomocníkem. Jack se dostane dovnitř jeskyně, kde najde zraněného Desmonda. Uváže Desmonda k lanu a nechá Bena a Hurleyho, aby ho vytáhli. Ben navrhuje Hurleymu, ať vymyslí, jak Desmonda dostat zpět k jeho ženě.

Jackovi se s vypětím posledních sil podaří dostat v jeskyni v jezírku kámen ze středu na své původní místo. Začne opět proudit voda a ostrov se přestane třást. Voda vynese Jacka ven z jeskyně. Jack se ještě naposledy zvedne a odejde do nedalekého místa, kde svoji pouť na ostrově začal – uprostřed bambusového pole se po havárii probudil. Lehne si na místo, když k němu přiběhne Vincent. Jack leží na zemi a vidí, jak letadlo Ajiry odlétá. Zavře naposledy oko…

ALTERNATIVNÍ Hlavní postava: VŠICHNI V alternativní realitě pokračuje Desmond ve shromažďování všech, kteří patří k letu Oceanic 815. Sayid si vzpomene, když ho odveze Hurley před bar, kde Sayid pomůže Shannon a Boonovi. Jin a Sun si vzpomenou, když Sun v nemocnici přijde dělat ultrazvuk Juliet (ukáže se, že to je Jackova exmanželka a matka jeho syna). Juliet si vzpomene v okamžiku, kdy se v nemocnici potká se Sawyerem. Všichni se pomalu, ale jistě sházejí na koncertě, který pořádá Widmore – vystupuje na něm Daniel a Driveshaft (jsou na něm také Charlotte, Pierre Chang nebo paní Widmorová/Haw­kingová – která o celé Desmondově akcí ví víc než ostatní). Na koncertě je také Charlie, ten si spolu s Claire a Kate vzpomene, když Claire najednou začne rodit. Jack operuje úspěšně Locka – ten začne po probuzení hned cítit nohy a také si vzpomene. Poslední, kdo si vzpomene je Jack, který si až v kostele – kam ostatní přijeli po koncertě – při otevírání otcovy rakve také uvědomí co se stalo na ostrově. Rakev je ale prázdná – otec stojí za ním. Chvíli si povídají a otec ho nakonec odvede mezi ostatní. Všichni se navzájem objímají. Jackův otec odchází ven z kostele, otevírá dveře a vidíme bílé jasné světlo.

INFO Režie: Jack Bender, Scénář: Damon Lindelof , Carlton Cuse Vedlejší role:

HLÁŚKY

Thumbnail Play icon


 • Milano33
  Milano33 12.10.2020 | 21:11:54

  Epické a intenzívne emotívne zakončenie. Ihneď na úvod ma jednotlivé zábery na postavy nesmierne dojali. Dianie na ostrove bolo spektakulárne. Desmond bol kľúčový pri zmenách, ktoré nastali na ostrove. Uviedol udalosti do pohybu tým, že sa ostrov začal potápať a Locke sa stal opäť zraniteľným. Súboj Jacka s Johnom bol dychberúci. A Jack na záver menuje Huga svojím nástupcom a pre záchranu tohto miesta obetavo zomiera. Scény s tým svetlom boli vskutku vizuálne pôsobivé. Tie momenty, kedy si postavy z alternatívnej reality rozpomínali, boli neskutočné. A ten koniec, keby sa všetci spoločne stretli, to bol teda nával emócií. A ako sa podmanivo do toho podarilo zakomponovať Jackovu smrť, to prelínanie medzi oboma scénami, wow! Rozlúčka s postavami so všetkým všade. Emocionálna horská dráha!

 • Jiri007
  Jiri007 5.9.2020 | 11:00:15

  Dobre finale musim řict že souboj Jacka a falešneho Lockea byl fakt dobry a Jack cktery nikdy nevěřil na osud nakonec zustal a obětoval se a Ben dostal vždycky to co chtěl a to podilet se na vedeni a alternativni realita byla taky povedena.

 • GanG
  GanG 12.2.2019 | 3:32:43

  Po několika letech jsem pozvolnějším tempem znovu zhlédl celé Lost, nebylo to jako poprvé, chyběly momenty překvapení a nejistota kdo přežije, ale navzdory všemu jsem si i napodruhé seriál maximálně užil. Někteří můžou namítat, že jsme nedostali odpovědi na všechny otázky, ale CO…

 • gladiator992
  gladiator992 24.8.2018 | 9:00:02

  Parádny koniec :D

 • KarlCZ
  KarlCZ 31.3.2018 | 18:39:30

  Super :)

 • calven
  calven 10.1.2014 | 22:42:26

  Je mi fuk že to nebyl žádný „epický“ konec, mě dojmul, a to stačí! :)

 • plaza
  plaza 4.1.2014 | 13:31:41

  Skvělí konec dopadlo to tak jak to dopadnout mělo. Nakonec zemřeli a všichni co se měli najít se našli.

 • bubija
  bubija 26.7.2013 | 3:54:05

  Nevím jak hodnotit na jednu stranu dobrej konec takovej jakej jsme necekali v tomhle ohledu to k lostu patří… ale na druhou…vůbec žádný vyvrcholení, neco co by vam vyrazilo dech… ne jen kilnuti hlavního „padoucha“ a pak se sejdou všichni v nebi… odpovědi aspon na hlavní nedořešené zahady nedostaneme…ale ja už jsme si zvykl že konce seriálů, her a filmových ság vetšinou tvůrci nezvládnou, Ztraceni nejsou vyjímka, bohužel

 • Haretix
  Haretix 8.2.2012 | 1:46:22

  Velkolepé finále jak se patří :)


Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Henry Ian Cusick (Desmond David Hume), Michael Emerson (Benjamin Linus), Alan Dale (Charles Widmore), Nestor Carbonell (Richard Alpert), Maggie Grace (Shannon Rutherford), Jeremy Davies (Daniel Faraday), Kim Dickens (Cassidy Phillips), Mark Pellegrino (Jacob), Zuleikha Robinson (Ilana Verdansky), Kevin Durand (Martin Keamy), Clancy Brown (Kelvin Joe Inman), Michelle Rodriguez (Ana Lucia Cortez), Harold Perrineau Jr. (Michael Dawson), Dominic Monaghan (Charlie Pace),