Jak to vypadá, když si pustíte Lost po 15 letech?

Jak to vypadá, když si pustíte Lost po 15 letech?

21.11.2019 20:45


Nedávno uplynulo 15 let od premiéry Ztraceni. A to je ta nejlepší doba si znova připomenout, jak seriál s časem zestárl. Jako velký fanda seriálu a zakladatel Lost.cz není můj odstup objektivní, ale pokud vás zajímá, jak se v mých očích proměnil, mrkněte na postřehy ze všech 6 řad.


Ještě poznámka na okraj: Nejedná se o nějaký speciální slohový útvar, není to recenze, analýza, úvaha ani znovuobjevené záhady. Jen jsem si občas během sledování udělal poznámku, co mě i po těch letech zaujalo. Analýz jsem si užil během každého dílu dost a recenze jsem psal například pro závěrečný díl. Berte to tady jako pozvánku, abyste si i vy pustili seriál znovu a třeba našli po těch letech něco nového.

Postřehy z první řady

Postřehy z druhý řady

Postřehy z třetí řady

Postřehy ze čtvrté řady

Postřehy z páté řady

Postřehy ze šesté řady

O interpretaci konce se mluvilo hrozně dlouho, ale po letech nevidím největší problém v tom, že nevysvětlili nějaké záhady (zbylo jich velmi málo otevřených), ale v tom, že naopak strávili moc času vysvětlováním těch předešlých. Zbylo tak málo prostoru pro postavy, které v první až třetí řadě tvořily hnací motor vývoje. I přes slabší flashbacky bylo jasné, že právě minulost postav byla klíčem k druhé části seriálu (kandidáti), tak i k samotnému konci (nejlíp nám bylo, když jsme byli spolu). Když seriál nejpozději od páté řady rezignoval na další vývoj a jen objasňoval minulé záhady (vznik Dharmy, ostrova atd.), už výrazně zeslábl a jeho šestá řada je suverénně nejhorší. Ne kvůli samotnému závěru, ale protože se v ni nic zásadního až do finále prakticky nestane. Fanoušci Game of Thrones po letošním finále tak mají kamarády do party :)


P.S. Mimochodem, 18. listopadu, tedy jen před pár dny, bylo výročí i spuštění webu Lost.cz. Spustili jsme to sice s více než ročním zpožděním premiéry (2005), ale i tak je to už pekelně dlouhá doba, celých 14 let.


Jít na Lost | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!