Lost

Lost


Představte si, že letíte ze Sydney do Los Angeles, vaše letadlo havaruje, s několika dalšími přežijete na malém ostrově, pro vás žádná záchrana nepřijede, na ostrově nejste sami…

PŘEDSTAVTE SI, ŽE …

SERIÁL ZTRACENI – O ČEM TO JE?

Padesátka cestujících přežije havárii letu 815, který míří ze Sydney do Los Angeles. Ztroskotají na opuštěném ostrově kdesi v Pacifiku, tisíce kilometrů od kurzu, ze kterého se odklonili kvůli bouři. Záchrana nepřichází a přeživší musí čelit jiným problémům. Dochází voda i potrava, příroda si vybírá první své oběti, největší nebezpečí ale čeká uvnitř ostrova. Nad horizontem stoupá černý kouř, z džungle se ozývají podivné zvuky a lidé mají až příliš reálné halucinace. Co skrývá ostrov a byla havárie letadla jen náhoda?

Seriál Ztraceni (Lost) je často popisován jako novodobá verze slavného románu Tajuplný ostrov od Julese Verna, pro současné diváky bývá představován jako kombinace Trosečníka a Akt X.

ZTRACENI – HLAVNÍ HRDINOVÉ

JACK
Býval lékař, má neustálou potřebu všechny zachraňovat. Na ostrově působí jako nepsaný vůdce, ačkoli sám o tuto roli příliš nestojí. Hraje ho Matthew Fox, slavný jen díky seriálu Party of Five, u nás praktický neznámý. Seriál mu přinesl úspěch a třeba ho uvidíme ve velkých filmech.

KATE
Má za sebou pohnutou minulost, před kterou se snaží neustále utíkat. Líbí se jí Jack i Sawyer, snaží se ale být zároveň nezávislá. Evangeline Lilly začínala jako modelka, objevila se jen v několika menších seriálech jako Judgment Day nebo Kingdom Hospital.

SAWYER
Skutečným jménem James Ford, profesionální podfukář. Sbírá všechny předměty a vše neustále cynicky komentuje. Rodilý Texasan Josh Holloway začínal jako model, také se zatím ve filmu či v televizi před seriálem neprosadil.

HURLEY
Sympatický tlouštík působí jako typický loser, ve skutečnosti je ale multimilionářem a věří, že je pod kletbou čísel, které mu pomohly k bohatství. Hurleyho hraje komik Jorge Garcia, který je v USA velice populární díky častým vystoupením v populárních talkshow.

LOCKE
Tajemný muž, o kterém toho moc nevíme, jen že byl před katastrofou tělesně postižený. Na ostrově loví kance a věří, že zde není náhodou. Terry O´Quinn je ostřílený televizní a filmový veterán, znáte ho třeba z hororů Otčím nebo ze seriálů Akta X a Millennium.

CHARLIE
Spolu s bratrem založili rockou skupinu DriveShaft, první úspěch brzy vystřídal pád a drogová závislost. Na ostrově si nejvíc rozumí s Claire. Dominic Monaghan má za sebou jen jednu filmovou roli, ale o to je významnější – viděli jsme ho jako Smíška v trilogii Pán prstenů.

Mezi hlavní postavy ještě dále patří:
Boone (Ian Somerhalder) – bývalý záchranář, loví s Lockem v džungli
Claire (Emilie de Ravin) – těhotná bývalá servírka
Jin (Daniel Dae Kim) – původem Korejec, nerozumí anglicky, loví ryby
Michael (Harrold Perrineau) – stavař, o svého syna Walta se stará nově
Sayid (Naveen Andrews) – bývalý irácký voják, vyzná se v technice
Sun (Yoon Jim Kim) – Jinova žena, submisivní a nenápadná
Walt (Malcolm David Kelley) – Michaelův syn, stará se také o psa Vincenta.

FOTO: ABCloading…