Daniel Faraday

Daniel Faraday

Jeremy Davies Sezóny 3 2008 - 2010


ZNÁMÁ FAKTA

Daniel je synem Eloise Hawkingové a Charlese Widmora. Vyrůstal se svou matkou Eloise a odmalička jevil geniální nadání pro matematiku a pro hudbu. Eloise ale chlapce přinutila věnovat se naplno přírodním vědám, později se mu ze stejného důvodu snažila rozmlouvat vztahy se ženami.

Daniel působil na Oxfordu, kde prováděl experimenty s časem a s pomocí Desmonda a jeho „dočasné cesty do minulosti“ se mu podařilo experiment zrealizovat. Jeho kontroverzní pokusy sčasoprostorem skončily poté, co Daniel experimentoval se svou přítelkyní Theresou. Ta dodnes leží v kómatu, případně se vrací do své minulosti a péči o ni umožňuje finanční podpora Charlese Widmora. Právě on sponzoroval podivné Faradayovy projekty na Oxfordu… Po Theresině „nehodě“ se Daniel nervově zhroutí a trpí poruchami paměti. Přesídlí do USA, tam ho také zastihuje zpráva o nálezu vraku letadla Oceanicu. V tom okamžiku za Faradayem přichází Charles Widmore, který jej chce do své výpravy na ostrov a slibuje mu uzdravení. Daniel zprvu odmítá, na naléhání své matky Eloise ale souhlasí. Na ostrově se jeho stav skutečně zlepší.

NA OSTROVĚ

Je prvním z lidí, kteří se ocitnou tváří v tvář Jackovi při druhém výsadku na ostrově. Od začátku svým chováním dává tušit, že něco není v pořádku, když přeživší odhalí plán lidí z lodi, Daniel se snaží vypadat jako oběť. Ví nepochybně o neobyčejných vlastnostech ostrova a to jak o jeho elektromagnetických anomáliích (posun v čase), tak o jeho skrytém systému plynové bomby, kterou se mu povede deaktivovat. Během konfrontace mezi ostrovany a lidmi z lodi to vypadá, že se přidal k přeživším a pomáhá odvážet lidi z ostrova na loď.

Po přesunu ostrova se stává kromě Locka vedoucím skupinky přeživších. Vypadá to, že toho o přesunech dost ví, nechce to ale ostatním sdělit. V jednom z časových skoků nachází v bunkru Desmonda a prosí ho, aby našel na Oxfordu jeho matku, nestihne ale říci její jméno. Desmond je podle Daniela jediný, kdo může ostrovu pomoci. V následujícím časovém přesunu se Faraday dostává s ostatními do 50. let k Druhým, kteří zrovna řeší problém s vodíkovou bombou, kterou na ostrov umístila americká armáda. Daniel jim radí, jak bombu zneškodnit. Přitom potkává mladou ženu, na níž může oči nechat – je to mladá Ellie, ne nepodobná Faradayově matce Eloise Hawkingové, která v budoucnosti na pevnině spolupracuje s Benem a pomáhá Oceanic 6 vrátit se na ostrov. Faraday se také Druhým vyzná ze své lásky k Charlotte, ta ovšem trpí nemocí z časových posunů a nakonec umírá, předtím ale stačí Danielovi sdělit několik zajímavých informací… Když skončí časové posuny, dostane se Daniel s ostatními „cestujícími časem“ do 70. let do vesnice Dharmy. Po Charlottině smrti je nějakou dobu v šoku.

Později ostrov opouští a pracuje pro Dharmu jinde, ale v roce 1977 se na ostrov vrací. Tvrdí, že Jack, Kate a Hurley nepatří do 70. let, Eloise Hawkingová se prý zmýlila. Daniel varuje své známé i Pierra Changa, že se blíží obrovská katastrofa – pokud se nezastaví stavba stanice Swan, navrtají stavitelé energetickou kapsu a dojde k uvolnění ohromného množství energie. Chang mu ale neuvěří a Daniel se rozhoduje vzít věci do vlastních rukou a změnit budoucnost. Jde k Druhým a chce mluvit se svou matkou, aby získal vodíkovou bombu, kterou Druhým kdysi pomáhal zneškodnit. S pomocí této bomby chce neutralizovat blížící se katastrofu. Zatímco vyjednává s Richardem, Eloise jej střelí a Daniel umírá. Jack a spol. však postupují dál podle návodu v Danielově deníku, katastrofě v podobě Incidentu ale stejně nezabrání.