Eloise Hawking

Eloise Hawking

Sezóny 3 2007 - 2010


ZNÁMÁ FAKTA

Eloise Hawking je matkou Daniela Faradaye (jehož otcem je Charles Widmore). Svého syna vychovávala poměrně přísně a odmalička jej nutila, aby se věnoval pouze vědě (zakázala mu hru na klavír, rozmlouvala mu vztahy se ženami). Když se Daniel psychicky zhroutí po nepovedeném experimentu na své přítelkyni Therese, přesvědčuje ho Eloise, aby se připojil k výpravě na ostrov.

I ona má obrovské matematicko-fyzikální nadání a o ostrově a o Dharmě toho hodně ví. Nejspíš ví, jak zachránit ostrov a lidi na něm – Faraday za ní proto poslal Desmonda, Christian Shephard na ni zase odkázal Locka.

Poprvé se objevila jako klenotnice v Desmondově skoku do minulosti po výbuchu stanice Swan. Tehdy ho přesvědčila, aby se rozešel s Penny a vsugerovala mu, že jediným smyslem jeho života je mačkat klávesu na ostrově. Zná se s Charlesem Widmorem a s opatem, v jehož klášteře Desmond krátce působil.

Pomohla Benovi a Oceanic 6 dostat se zpět na ostrov. Přebývá v Los Angeles ve stanici Lamp Post. Když je postřelený Desmond v nemocnici, přijde za Penelope, omlouvá se jí a tvrdí, že po dlouhé době neví, co se bude dít dál…

NA OSTROVĚ

V mládí patřila Eloise k Druhým a podle všeho měla poměrně vysoké postavení. V mládí se dvakrát setkala se svým dospělým synem Danielem, který se vrátil do minulosti. Poprvé, v roce 1954, jí poradí s vodíkovou bombou. Podruhé se Daniel s mladou Eloise setkává v roce 1977. Nestihne s ní ale promluvit, protože Eloise jej bez varování zastřelí. Daniel jí ještě stačí říci, že je její syn…

Nevíme kdy, jak ani proč Eloise opustila Ostrov.