Stejně tak urputně, jako se Lucifer snažil v této epizodě najít protilátku pro Chloe, se tvůrci snaží vždy najít kvalitní hudební podkres. Pojďte si s námi připomenout, které písničky se objevily v epizodě A Good Day to Die.
Crocodiles – Welcome to Hell
Přímo ikonický název Welcome to Hell nese pro náš seriál skladba od kalifornské pop/indie kapely Crocodiles. Kapela vznikla před devíti lety, a to především díky rozpadu punkových kapel Some Girls a The Plot to Blow Up the Eiffel Tower, ze kterých pocházeli zakladatelé dnešních Crocodiles, Brandon Welchez a Charles Rowell. První album Summer of Hate vydali již v roce 2009 a koncertovali s ním po celých Spojených státech. Od té doby stihli vydat dalších pět řadových desek a nahrát několik samostatných singlů. Jsou také spojeni s kapelou Dum Dum Girls, ve které hraje žena jednoho ze zakladatelů. Veškerá jejich tvorba je k dispozici zdarma na Spotify a pár písní naleznete i na jejich YouTube kanálu.
LCNVL – Wasted (feat. Chad Da Don)
LCNVL neboli Loncville je kapela, která pochází z Jihoafrické republiky a věnuje se především elektronickému hip hopu. Zajímavostí je, že jejími zakladateli a stálými členy jsou pouze identická 27letá dvojčata Andrew a Brian Chaplin. Kluci si skládají jak hudbu, tak píší i vlastní texty. Jejich debutové album Sun In My Pocket vydali před sedmi lety. To bylo velmi dobře hodnoceno a v Africe dokonce obdrželo několik prestižních hudebních cen. Třetí a zatím poslední album vydali teprve před rokem a další, ještě větší zajímavostí je jejich jejich příbuzenský vztah s Charliem Chaplinem. Jejich dědeček byl totiž bratrancem samotného krále filmového průmyslu. Poslechnout si je můžete opět na Spotify.
Run-DMC – It’s Tricky
Již v roce 1982 vznikla v americkém New Yorku rapová skupina Run-DMC. Ta jistě splňuje veškeré představy, které vám vytanou na mysli hned potom, co někdo řekne „klasický černošský hip hop“. Hlavními představiteli jsou Afroameričani Joseph „Run“ Simmons, Darryl „D.M.C.“ McDaniels a Jason „Jam Master Jay“ Mizell, kteří vystupovali především ve velkých bundách s kožichem a robustními zlatými náhrdelníky na krku. Ačkoliv se jedná o americkou skupinu, proslavili se především ve Velké Británii a to zejména díky hitu Walk This Way, který nahráli společně s populární skupinou Aerosmith. Často se o nich mluví jako o legendách rapu, které v tomto oboru nastartovaly světovou scénu a inspirovaly ostatní budoucí kapely ke spojení rapu a rockové muziky. Jako vůbec první kapela na světě vyhrávali prestižní hudební ceny za rapový žánr. V roce 2002 byl ale přední člen skupiny Jam Master Jay zastřelen ve zkušebně, což způsobilo následný rozpad skupiny a ukončení jedné rapové legendy. Vrah ani okolnosti vraždy nebyly nikdy vyjasněny a řadí se tak mezi několik dodnes nevyjasněných případů vražd hip hopových titánů. Podobný scénář se odehrál například i u The Notorious B.I.G. a 2Paca.
X Ambassadors – Unsteady (Erich Lee Gravity Remix)
Dostáváme se k poslední skladbě tohoto dílu a ke zřejmě jedné z nejemotivnějších skladeb, která byla v seriálu použita. Nebojíme se ani napsat, že se jedná i o nejemotivnější píseň z celé současné hudební scény. Tento song, u kterého jistě mnoho lidí uronilo nejednu slzu, má na svědomí populární indie-rocková skupina X Ambassadors. Ta je momentálně na vzestupu a prožívá největší období své slávy. X Ambassadors se dali dohromady v roce 2009. Proslavili se ale až svým druhým albem VHS, které vydali před dvěma lety. Na albu zazněly skladby jako Renegades, Kerosene Dreams nebo právě Unsteady. Od této doby stihli nahrát několik úspěšných singlů. Mezi jejich nejnovější počiny patří skladba Ahead Of Myself. Skupina se skládá ze čtyř členů, přičemž frontman Sam Harris a pianista Casey Harris jsou bratři. Málokdo ale ví, že Casey je od narození slepý, ale i přesto velmi šikovný pianista.
Která skladba se vám líbila v této epizodě nejvíce? Dejte nám vědět do komentářů.