Konec dobrý, všechno dobré?

Konec dobrý, všechno dobré?

18.9.2021 15:15


Máme za sebou poslední řadu Lucifera a s přitažlivým vládcem Pekla se již nepotkáme. Stejně tak i s ostatními postavami ze seriálu. Proto se celá šestá řada nesla ve stylu rozloučení. Pojďme si společně finální řadu rozebrat.


Článek obsahuje spoilery k šesté řadě!

Konec páté řady nás zanechal v situaci, kdy si Lucifer pomocí přátel vybojoval trůn ve Stříbrném městě. Od začátku šesté řady bylo ale jasné, že se svým odchodem do Nebe moc nespěchá. Chloe ho stále plně podporuje v jeho budoucím poslání a vše vypadá růžově. Ovšem až do chvíle, kdy se objeví tajemná dívka, které tvrdí, že je Lucifer její otec. Není to ale vůbec hezké shledání, protože chce Lucifera zabít. Chloe je informací o potenciální Luciferově dceři zaskočena a také je naštvaná, že ji Lucifer nic neřekl. My ale nakonec zjišťujeme, že dívka je dcerou jak Lucifera, tak Chloe. Že je to pravda, pozná právě Chloe, protože jedině ona ví, že by své další dceři dala jméno Aurora, zkráceně Rory.


Jak je to ale vůbec možné? Již víme, že pro anděli není problém přivést na svět potomka s člověkem. Vždyť Amenadiel má několik měsíců starého syna s doktorkou Lindou. Je nám předložen příběh o tom, že Rory vyrůstala celý život bez otce a ani to, že Chloe leží na smrtelné posteli, nedonutí Lucifera se vrátit. To Rory tak rozčílí, že se přenese do minulosti, kde má plán svého otce zabít. Rory je totiž také anděl. Zbytek šesté série tak řešíme otázku, jak to, že Lucifer svou rodinu opustil a tak se zachoval přesně jako jeho otec. Jediným vysvětlením pro něj je, že ho musel někdo zabít. Ale je tomu opravdu tak?

(Rory má hodně zvláštní křídla. Tvoří je totiž čepele. Foto: Netflix)

Celou šestou řadu také sledujeme počínání Dana, který na konci řady páté zemřel a dostal se do Pekla. Ačkoliv ho Rory vynese zpět na Zem, je z něj duch, kterého můžou vidět pouze nebešťané a Maze. Dan se tak snaží vyřešit otázku, proč má výčitky svědomí a jeho duše tak nemůže přejít do Nebe. Nakonec je to právě Lucifer, kdo ho navede, kde má hledat odpověď.

Velkou otázkou šesté řady bylo, jestli se Ella konečně dozví celou pravdu o svým přátelích. Nakonec jí to nemusel nikdo říct, protože na to Ella přijde sama. Zpočátku však těžce nese, že jí její přátelé lhali. Avšak díky svému příteli Carolovi pochopí, že pravda se lidem někdy říká velmi těžko. A že abychom s někým mohli být, tak o něm nemusíme vědět všechno. Stačí pouze vědět, že ten dotyčný je dobrý člověk.

(Ella se konečně dozví pravdu a najde štěstí u detektiva Carola. Foto: Netflix)

Dále se také dočkáme šťastného konce Maze a Eve. Ty se nakonec stanou ženou a ženou. Jejich svatbu se na poslední chvíli pokusí překazit Adam (ano, TEN Adam). Situace je ale zachráněna a Adam si uvědomí, že musí nechat rozhodnout Eve, s kým chce trávit společný život.

Ani problém s absencí Boha nezůstane nevyřešen. Je ale jasné, že Lucifer se Bohem nestane. Nakonec se této funkce chopí Amenadiel, který chce však vládnout jinak. Nechce stát nad všemi anděli, ale naopak po jejich boku a vládu v Nebi si rozdělit. Tím je vyřešeno i jeho dilema, vládnout v Nebo nebo trávit čas se svým synem Charliem.

A finále seriálu? Myslím, že název poslední epizody Partners 'Til the End popisuje konec seriálu naprosto přesně. Chloe a Lucifer jsou parťáci až na věčnost.

(Lucifer a Chloe, parťáci až do konce. Foto: Netflix)

Jak se vám líbilo zakončení seriálu Lucifer? Můžete se o tom rozepsat v komentářích a hlasovat v naší anketě.

Líbil se vám závěr seriálu Lucifer?

47%
43%
10%
287 hlasů

Jít na Lucifer | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!