Eve

Eve

Inbar Lavi Sezóny 3 2019 - 2021


Luciferova první láska, která se vrátí na Zemi, aby s ním znovu navázala vztah.

Eve vytvořil Bůh pro Adama jako jeho druhou ženu, aby ho dostal pryč od té první, démona Lilith. Eve se ale seznámila s Luciferem, se kterým si užívala. Po své smrti se Adam a Eve dostali jako první lidé do Stříbrného města v Nebi. Tam Eve žila věky po Adamově boku a snažila se mu být dobrou ženou. On ale nikdy nezapomněl na Lilith, po které se mu stýskalo. Navíc se tu Eve nudila, a proto se rozhodla vrátit na Zemi (O, Ye Of Little Faith, Father). Utekla tedy z Nebe za Luciferem, se kterým chce znovu být.

Chloe je zklamaná z toho, jak se Lucifer chová, když je s Eve.

Lucifer je jejím návratem překvapený, zvlášť když je zapletená do vraždy, kterou s Chloe vyšetřují. Poté, co je vrah nalezen a Eve vyjádří svou touhu s ním zůstat, Lucifer jí ukáže svou ďábelskou tvář, načež ho Eve políbí. Lucifer s Eve si následující týdny užívají sex a Lucifer ji s sebou bere k vyšetřování vražd, což štve Chloe. Amenadiel je z jejího návratu také překvapený a poví jí, jak Lucifer zabil jejího syna Kaina. Eve mu však odpoví, že v Nebi viděla svého druhého syna Ábela a také Charlotte, takže Kain si to pravděpodobně zasloužil.

Eve žije s Luciferem a má na něj špatný vliv, kvůli čemuž on přestává mít zájem o své přátele, práci i terapii s Lindou. Lucifer se ale nakonec do práce vrátí, což Eve zklame. Skamarádí se s Maze a později Lucifera donutí, aby potrestal vraha, který unikl policii. Následně Lucifera přesvědčuje, aby trestal další zločince, nehledě na jejich vinu či nevinu. Chloe ale Lucifera dostane zpátky na zem.

Lucifer s Eve podlehne svému ďábelskému já.

Když se Lucifer dozví o proroctví, podle nějž má vztah s jeho první láskou přinést na Zemi zlo, rozejde se s ní. Ta to ale odmítá, proroctví nevěří. Vezme ji na terapii k Lindě, ale ta nedopadne podle jeho představ. Lucifer se začne chovat nesnesitelně, aby ji odradil, což se mu ale nedaří. Jejich vztah nakonec skončí poté, co mu Eve řekne, že ho má ráda, jaký je. On jí odpoví, že on ale tuhle svou část rád nemá a rozejde se s ní.

Eve se snaží, aby Lucifer žárlil na Maze.

Eve rozchod zlomí a nastěhuje se k Maze. Tráví s ní hodně času, aby Lucifer žárlil, což se ale nedaří. Maze se do Eve ale zamiluje. Ta poté pro Eve v Luxu zazpívá, aby jí vyznala lásku, ale Eve to pochopí tak, že jí chce pomoct získat zpět Lucifera. Žárlí na Chloe a pomocí fanatického otce Kinleyho jí ho chce odloudit jednou provždy. Ve víru událostí jsou na Zemi povoláni démoni, kteří začnou řádit a unesou Charlieho, syna Lindy a Amenadiela. Jelikož je to i Eveina vina, snaží se jim pomoct. Charlieho nakonec zachrání, ale po boji Eve odchází. Řekne Maze, že potřebuje najít sebe samu, políbí ji a odejde.

Foto: Netflix