CBS vyhodilo tvůrce seriálů MacGyver a Magnum P.I.

CBS vyhodilo tvůrce seriálů MacGyver a Magnum P.I.

8.7.2020 14:25


Po mnoholeté spolupráci mezi stanicí CBS a Peterem Lenkovem se tyto dvě strany rozcházejí, neboť CBS Lenkova vyrazilo za nevhodné chování při natáčení jeho seriálů.


Po vyšetřování Petera Lenkova, který na stanici CBS působí od roku 2010 jako tvůrce několika seriálů, se s ním stanice rozhodla ukončit spolupráci. Důvodem je jeho nevhodné chování na placu, čímž vytváří nepříjemné prostředí. K tomuto vyhazovu došlo ke všemu tomu rok před prozatímním koncem jeho smlouvy se CBS TV Studios, které produkuje jeho seriály MacGyver a Magnum P.I. a letos ukončený Hawaii Five-0.

CBS tak muselo jmenovat do jeho funkce někoho jiného. U seriálu MacGyver se tak novým showrunnerem seriálu stává Monica Macer, která doposud u seriálu fungovala jako výkonná producentka. Co se týče Magnum P.I., tak tam se Lenkovova postu ujme Eric Guggenheim, který společně s ním seriál vytvořil a podílel se jako výkonný producent.


(Magnum a MacGyver dostanou nové vedení. Foto: CBS)

Sám Lenkov se ke svému odchodu vyjádřil následovně:

Nyní přišel čas naslouchat a já naslouchám. Je těžké slyšet, že pracovní prostředí, které jsem vytvořil, nebylo takové, jaké si moji kolegové zasloužili a za to se jim hluboce omlouvám. Přijímám zodpovědnost za vše, co jsem zaslechl a jsem odhodlaný na sobě pracovat a stát se lepším.

Podle zdrojů čelil Lenkov nejméně třem obviněním, které prohlašovaly, že byl manipulativní a hrubý během natáčení poslední série Hawaii Five-0 a čtvrté série MacGyvera. Údajně prý měl svou „mužskou skupinu“, ve které byli jeho oblíbení mužští zaměstnanci, se kterými se často scházeli a pokuřovali a komentovali vzhled žen na Havaji. Také byl schopen vyhovět mužským hercům se změnou v pracovním rozvrhu, avšak herečkám z Hawaii Five-0 se takového ohledu nedostávalo. Jeden z členů štábu prozradil, že pro ženy to na placu nebylo vůbec snadné. Lenkov navíc prý znevažoval scenáristy, zejména ženy a zástupce jiné rasy. Dokonce se i jednou vysmíval postiženému fanouškovi a když vůči němu jedna scenáristka vznesla námitky, dostala od Lenkova vyhazov. Jeden ze zdrojů uvnitř štábu potvrdil, že Lenkov stál proti ženám, jiným rasám a homosexuálům a pokud to bylo potřeba, tak znevažoval i některé bílé heterosexuální mu­že.

(Peter Lenkov byl vyhozen za urážlivé jednání vůči ostatním. Foto: THR)

Nyní můžeme jen doufat, že jeho odchod nebude mít moc velký vliv na kvalitu obou seriálů, nad kterými už nebude mít dohled, a bude se jim dařit i s novým vedením.

Zdroj: TheHollywoodRe­porter

Zasloužil si podle vás Lenkov vyhazov? Myslíte, že jeho odchod seriály nějak postihne?


Jít na MacGyver (2016) | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!