Borderlands hlásí kompletní herecké obsazení

Borderlands hlásí kompletní herecké obsazení

8.4.2021 23:03


Filmová adaptace slavné videoherní série Borderlands se konečně začíná natáčet. Při té příležitosti potvrdil režisér Eli Roth obsazení hlavních rolí a zveřejnil i dvě nové herecké tváře. Pojďme si kompletní sestavu představit.


Borderlands patří mezi nejoblíbenější videoherní série a prvního dílu se dočkal v roce 2009. Hráči se tenkrát poprvé vypravili na planetu Pandora v této skvělé kombinaci sci-fi a westernu a mohli poprvé vyzkoušet nejrůznější slavné postavy. Postupně se Borderlands dočkal dalších dílů a následně i spin-offu Tales from the Borderlands z dílny slavného studia Telltale Games. Velký fanoušek celé série, režisér Eli Roth, se proto chopil režie snímku, který z ní vychází, ovšem odehrává se v jiném vesmíru. Roth, který natočil dva díly hororu Hostel, remake Death WishBrucem Willisem nebo pohádku The House with a Clock in Its Walls, každopádně sehnal velice slušné herecké obsazení, které nyní, při začátku natáčení, potvrdil.

Borderlands patří mezi nejoblíbenější herní série. Foto: Gearbox

Jednoznačně největší hvězdou celého obsazení Rothova snímku je dvojnásobná držitelka Oscara Cate Blanchett, hvězda trilogií The Lord of the Rings a The Hobbit, případně snímků Thor: Ragnarok, Elizabeth nebo Blue Jasmine. Cate si zahraje Lilith, hrdinku se schopností neviditelnosti a vlády nad elementy, zatímco neméně slavná herečka Jamie Lee Curtis (Halloween) ztvární vědkyni Tannis. Bojovníka Rolanda, který miluje střelbu z brokovnice, si zahraje komik Kevin Hart, který se při filmování Borderlands znovu setká se svým kolegou ze série Jumanji Jackem Blackem. Black, jenž ztvárnil i hlavní roli v Rothově výše zmíněném projektu The House with a Clock in Its Walls, si zahraje robota Claptrap.

Oscarová superhvězda Cate Blanchett si zahraje hlavní roli. Foto: Marvel Studios, Walt Disney Pictures

Nově se k filmu přidal i venezuelský herec Édgar Ramírez, jenž ztvárnil Área ve snímku Wrath of the Titans či elfa Kandomera v netflixovské fantasy Bright. Ramírez si střihne roli Atlanta, což je postava vymyšlená přímo pro film a vychází ze jména firmy, jež ve hrách dodává zbraně. Atlas by pak v Rothově snímku měl být hlavním antagonistou. V prozatím nespecifikované roli se objeví herečka Haley Bennett (The Magnificent Seven), menší role si pak střihnou ještě Ariana Greenblatt (Tiny Tina), Florian Munteanu (Krieg) a Olivier Richters (Krom).

Hlavního padoucha si zahraje Édgar Ramírez. Foto: Legendary Pictures

Synopse filmu pak říká, že se Lilith (Blanchett) vypraví najít dceru Atlanta (Ramírez) na planetu Pandora, kde se setká s Rolandem (Hart), Tiny Tinou (Greenblatt) a Kriegem (Muntenau). Společně se tento nový tým bude muset vypořádat se šílenou vědkyní Tannis (Curtis) a řadou mimozemských potvor, aby našli Atlantovu dceru. Zlotřilý Atlas ale za výpravou Lilith sleduje i své vlastní zájmy.

Rothův snímek se v kinech objeví v průběhu příštího roku, přesné datum premiéry prozatím nebylo oznámeno.

Líbí se vám obsazení filmu Borderlands?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!