Creed III má datum premiéry, snímek natočí Michael B. Jordan

Creed III má datum premiéry, snímek natočí Michael B. Jordan

11.3.2021 23:26


Boxerská série, která úspěšně navázala na slavného Rockyho Balbou, se dočká třetího dílu. Ten do kin dorazí na příští Den díkůvzdání a svůj režijní debut si díky němu odbude představitel hlavní role Michael B. Jordan.


Sly Stallone v roce 1976 zahájil svým účinkováním v kultovním Rockym boom boxerských snímků a položil taktéž základy veleúspěšné série. Příběhy Rockyho Balboy se dočkaly dalších pěti pokračování a Rocky s tváří sveřepého Stalloneho se postupně střetl s několika velkými soupeři. Nejslavnější z nich byl bezpochyby Apollo Creed (Carl Weathers), jenž nakonec v průběhu série zemřel v ringu po tvrdé ráně sovětského monstra Draga (Dolph Lundgren). Creedův odkaz posloužil jako základní kámen nové boxerské série Creed, kterou Stallone s pomocí režiséra Ryana Cooglera (Black Panther) úspěšně rozjel v roce 2015.

Pro Jordana byla role Adonida jedním z odrazových můstků ke kariéře v Hollywoodu. Foto: MGM

Creedovi jsme sledovali příběh Adonida Creeda (Michael B. Jordan), Apollova syna, který s Rockyho pomocí zahajuje veleúspěšnou kariéru a k tomu řeší své soukromí a vztah s přítelkyní Biancou (Tessa Thompson) či s matkou (Phylicia Rashad). První díl z roku 2015 slavil velké úspěchy, Stallone získal Zlatý glóbus a dokonce usiloval i o Oscara. Díky tomu se Creed dočkal pokračování, které před třemi lety do kin uvedl režisér Steven Caple Jr. (The Land). V něm se Adonis střetl s Viktorem Dragem (Florian Munteanu), jehož trénoval sám Ivan Drago (Dolph Lundgren). I dvojka se z finančního i diváckého hlediska povedla, nad dalším pokračováním přesto dlouho visel otazník. Stallone sám se několikrát vyjádřil, že už se k roli Rockyho nejspíše nevrátí, před pár měsíci ale otočil a začalo se uvažovat o novém snímku, který by natočil sám představitel hlavní role Jordan.

Ve druhém díle se objevil i Dolph Lundgren. Foto: MGM

A Michael B. Jordan nakonec třetí díl Creeda opravdu natočí. Studio MGM mu oficiálně svěřilo chystaný boxerský snímek a rovnou stanovilo datum premiéry. Creed III tak dorazí (patrně už do otevřených kin) 23. listopadu 2022, tedy na Den díkůvzdání. Vedle Jordana jsou potvrzeny i návraty Tessy Thompson a Phylicie Rashad, nejspíše ale můžeme čekat i samotného Slye. Adonis a Bianca budou ve filmu pravděpodobně vychovávat svou dcerku Amaru, nic víc zatím není známo. Natáčení začne v průběhu léta a Jordan už absolvoval několik schůzek se Stallonem, který taktéž natočil několik dílů série Rockyho Balboy.

Těšíte se na další díl Creeda?Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře