Mortal Kombat dostane dvojku, nachystá ji scenárista Moon Knighta

Mortal Kombat dostane dvojku, nachystá ji scenárista Moon Knighta

26.1.2022 23:37


Filmový reboot slavné videoherní adaptace se loni stal jedním z nejsledovanějších titulů na HBO Max, díky čemuž nás čeká sequel. O ten se opět postará věhlasný producent James Wan, k napsání scénáře si pak Warneři najali Jeremyho Slatera.


Mortal Kombat od debutujícího režiséra Simona McQuoida debutoval simultánně v kinech a na HBO Max loni v dubnu. Na streamovací platformě se z akčního nářezu na motivy slavné videoherní série stal velký hit a byť se z filmu asi nikdy nestane kultovka, jako tomu bylo v případě devadesátkového Mortal Kombatu od Paula W. S. Andersona, pokračování se dočká. A podle serveru Deadline už započaly práce na scénáři. Toho se ujme Jeremy Slater, tedy muž, který sice napsal scénář k Fantastic Four z roku 2015, má za sebou ale také práce na seriálech jako The Exorcist a The Umbrella Academy. Letos se pak dočkáme i jeho debutu u Marvelu, poněkud drsnějšího seriálu Moon Knight.

Loňský film byl brutálním béčkem. Foto: Warner Bros.

Bližší detaily o příběhu druhého dílu Slater nesdělil, nevíme dokonce ani to, zda sequel znovu natočí McQuoid. A kdo se vrátí? Podle všeho můžeme počítat s Colem Youngem (Lewis Tan), Raidenem (Tadanobu Asano) či Scorpionem (Hiroyuki Sanada). A i když v prvním filmu zemřela celá řada dalších postav, víme, že se kterákoli z nich může vrátit. Spekulace pak neustávají ani o možném debutu oblíbeného Johnnyho Cage. V roli tohoto znalce bojových umění a herce si fandové nejraději představují Jeana-Claudea Van Damma, tedy herce, který postavu inspiroval.

Objeví se ve dvojce Johnny Cage? Foto: Netherrealm

Druhý díl Mortal Kombatu by mohl v kinech debutovat někdy v druhé polovině příštího roku. Slater ale nejprve plánuje uvést svůj animák Coyote vs. Acme, který má premiéru 21. července 2021.

Těšíte se na další Mortal Kombat?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!