Peter Sollett natočí film Minecraft

Peter Sollett natočí film Minecraft

12.1.2019 12:00


Jedna z nejúspěšnějších her posledních let se dočká filmové adaptace, kterou dostal na starost režisér nezávislých filmů Peter Sollett.

Minecraft vymyslel roku 2009 švédský vývojář Markus Persson a ze hry se během pár měsíců stal obrovský hit, který ve videoherním světě zná snad každý. Po deseti letech hra dostane i své filmové zpracování, jež studio Warner Bros. plánuje již od roku 2015. V původních plánech se počítalo s režií i scénářem od Shawna Levyho, ten však dal přednost jiným projektům, díky čemuž se k Minecraftu dostal Peter Sollett.

Ten si ve světě filmu udělal jméno nezávislým krátkometrážním filmem Five Feet High and Rising, za který byl roku 2000 oceněn na Sundance Festivalu a před čtyřmi lety zaujal celovečerním Freeheld, v němž si zahrály hvězdy jako Ellen Page a Michael Shannon. Je velmi překvapivé, že zrovna tento režisér nezávislých snímků nyní napíše i natočí adaptaci jedné z nejpopulárnějších počítačových her všech dob. Příběh filmu by se měl točit okolo dívčí hrdinky, jež musí svést souboj s populárním padouchem Enderem Dragonem. Dřívější zprávy o tom, že by si ve filmu měl zahrát Steve Carell, jsou tak nejspíše pasé. Rovněž se samozřejmě nestihne plánovaná premiéra v létě 2019 a studio zatím novou neoznámilo, film se však na plátnech objeví nejdříve v příštím roce.

Jak bude vypadat minecraftovská adaptace? Foto: Microsoft Studios

Co říkáte na celovečerní adaptaci Minecraftu?


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!