První recenze na Glass nepatří mezi nejpřívětivější

První recenze na Glass nepatří mezi nejpřívětivější

10.1.2019 22:41


V záplavě superhrdinských filmů letos najdeme i vyvrcholení trilogie tvůrce M. Night Shyamalana. Snímek Glass, ve kterém hlavní roli přebírá Elijah Price, kritiky moc neoslnil. Přečtěte si jejich hodnocení nejnovějšího počinu zkušeného režiséra.

Roku 2000 ohromil Shyamalan filmový svět mysteriózním thrillerem Unbreakable, ve kterém Bruce Willis ztvárnil Davida Dunna, který jako jediný přežil havárii vlaku a následně se shledal s Elijahem Pricem v podání Samuela L. Jacksona, jenž mu sdělil, že má nadpřirozené schopnosti. Před třemi lety se režisér k této látce vrátil a ve snímku Split představil Kevina, schizofrenního jedince, v jehož hlavě se ukrývá 23 osobností. V závěru filmu jsme posléze odhalili propojení s Unbreakable, čímž si Shyamalan nahodil udici na finální dobrodružství, ve kterém se všechny tři postavy setkají s psychiatričkou Ellie Staple v podání Sarah Paulson.

Nový film sjednotí oba dva předchozí. Foto: Universal Pictures

Nový film však zatím kritiky moc nenadchl. Podle Monicy Castillo z The Wrap je nový film zastaralou variací na dávno viděné a v současné konzumní společnosti nemůže diváky ničím oslnit. Celkově působí jako stylový, ale neuspokojivý sequel a v záplavě komiksů hned zapadne. Další hodnocení si rovněž neberou servítky a například na populárním serveru Rotten Tomatoes je jeho skóre na pouhých 36 % a Metacritic nabízí hodnocení 45. Jediný větší server, který hodnotí snímek jako vydařený, je Variety. Podobně si nedávno vedl i film Venom, který následně získal téměř 850 miliónů dolarů na tržbách.

Odradily vás špatné kritiky snímku Glass, nebo vyrazíte do kina?


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!