Rick Moranis se vrátí z hereckého důchodu, uvidíme ho v pokračování Honey, I Shrunk the Kids

Rick Moranis se vrátí z hereckého důchodu, uvidíme ho v pokračování Honey, I Shrunk the Kids

13.2.2020 22:39


Z drbů se stává skuečnost a oblíbený komik Rick Moranis opravdu sehraje hlavní roli v chystaném sequelu oblíbené série komedií Honey, I Shrunk the Kids.


Disney+ slaví se svými originálními projekty velké úspěchy a jeho seriál The Mandalorian ovládl společně s hity Netflixu Stranger Things a The Witcher žebříčky sledovanosti v loňském roce. Vedle toho se na streamovací službě prozatím objevilo i pět původních snímků, jež jsou exkluzivně dostupné pouze zde. Pětici tvoří nová verze klasické pohádky Lady and Tramp, dobrodružný psí snímek TogoWillemem Dafoem v hlavní roli, santovská komedie Noelle, dětské dobrodružství Timmy Failure: Mistakes Were Made a dokument One Day at Disney. Disneyovský kolos ale hodlá s produkcí vlastních filmů pokračovat a vedle úplně nových projektů chystá i celou řadu pokračování svých dřívějších hitů.

Už dříve jsme vás informovali o rebootu kultovní komedie Joea Johnstona Honey, I Shrunk the Kids. Ta se do kin poprvé podívala v roce a hlavní role v ní ztvárnili Rick Moranis, Matt Frewer, Marcia Strassman a Amy O'Neill. Premisa celé komedie stála na tom, že hlavní hrdina Wayne Szalinski v Moranisově podání zmenšil děti, které se musí se svou novou velikostí co nejrychleji popasovat a najít cestu zpět. Snímek se dočkal dvou pokračování, ani jedno ale nedosáhlo kvalit jedničky. Proto se už delší dobu mluvilo o možném rebootu, který studio Disney nakonec nedávno opravdu ohlásilo.

Rick Moranis ztvárnil Szalinskiho ve třech filmech. Foto: Walt Disney Pictures

Nyní je ale vše jinak. Nový snímek bude dalším pokračováním celé série, aktuálně však nevíme, zda naváže pouze na jedničku, či přímo na třetí epizodu. Jistotou je však návrat představitele hlavního hrdiny Szalinskiho, Ricka Moranise. Ten se k hraní vrátí po dlouhých 24 letech, neboť se z filmové branže stáhl v roce 1997 po manželčině smrti. V novém miléniu pouze daboval, připomeňme třeba postavu Rutta v Brothers Bear. Moranis se ve své kariéře kromě série Shrunk proslavil i rolí Dark Helmet v kultovní parodii Spaceballs, případně i coby Louis Tully v obou dílech původních Ghostbusters. Jeho herecký návrat je překvapivý i kvůli tomu, že v minulosti už dvakrát odmítl účinkovat právě v dalších dílech Ghostbusters, přesněji řečeno v rebootu z roku 2016 i v letošním pokračování Afterlife.

Nový snímek aktuálně dostal jednoduchý název Shrunk a opět jej natočí Joe Johnston, který v novém tisíciletí uvedl superhrdinské dobrodružství Captain America: The First Avenger či pohádku The Nutcracker and the Four Realms. Hlavní roli sehraje Josh Gad (The Beauty and the Beast) a střihne si dospělého syna Moranisovy postavy, tedy Nicka Szalinskiho. Scénář nachystal Todd Rosenberg (All My Life) a podle posledních zpráv natáčení začne už letos na jaře. V takovém případě by se snímek na Disney+ mohl objevit už letos v zimě.

Josh Gad se blýskl v disneyovce The Beauty and the Beast. Foto: Walt Disney Pictures

Těšíte se na Moranisův herecký návrat?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!