Scenáristé nadcházející komiksovky Eternals chystají pro Netflix projekt ze série Millarworld

Scenáristé nadcházející komiksovky Eternals chystají pro Netflix projekt ze série Millarworld

25.3.2020 22:02


Streamingový gigant Netflix nedávno uzavřel dohodu se slavným komiksovým scenáristou Markem Millarem a má tak k dispozici práva na zpracování jeho díla z univerza Millarworld. S Netflixem nyní spojili síly scenáristé marvelovských Eternals, kteří nachystají snímek Prodigy.


Skotský rodák Mark Millar patří mezi nejúspěšnější komiksové autory současnosti a kromě své práce pro Marvel Comics, kde vytvořil slavné ságy Old Man Logan či Civil War, jež byly úspěšně zfilmovány (byť v případě Old Man Logan velmi volně), se ve světě komiksu proslavil taktéž jako autor děl v rámci společnosti Millarworld, v níž vytvořil stejnojmenný fikční svět. Do tohoto univerza spadají komiksové série Kingsman, Wanted či Kick-Ass, jež už byly úspěšně převedeny na plátna a Millar se na nich podílel coby producent. V srpnu 2017 se Millar dohodl s Netflixem, který Millarworld koupil a chystá několik seriálů a filmů na motivy komiksů z tohoto světa. Millar pak pod hlavičkou Netflixu pokračuje v psaní dalších komiksových sérií a zároveň se podílí na tvorbě seriálů a filmů.

Millar je podepsán pod mnoha komiksy, mezi nimiž vyčnívá Old Man Logan. Foto: Marvel Comics

Již letos se dočkáme seriálu Jupiter's Legacy, ve kterém uvidíme nastupující generaci superhrdinů přebírat pomyslnou pochodeň po starších. Hlavní role v tomto projektu ztvární Josh Duhamel (Transformers: The Last Knight), Tyler Mane (Halloween II), Leslie Bibb (American Housewife) či Ian Quinlan (The Long Road Home) a očekávat ho můžeme již v červenci. Vedle Jupiter's Legacy ale v budoucnu dorazí i další zpracování, v plánu jsou seriály American Jesus a The Magic Order, anime Supercrooks a filmy Huck, Empress, Reborn a Sharkey the Bounty Hunter.

Jupiter's Legacy na Netflixu uvidíme ještě letos. Foto: Millarworld, Netflix

Netflix aktuálně oznámil, že se začíná pracovat na dalším filmovém zpracování, tentokráte komiksové minisérie Prodigy, kterou Millar napsal v roce 2018. Ta sleduje příběh nejchytřejšího muže na světě, Edinsona Cranea, jehož mozková kapacita dosáhla takové úrovně, že se stal i mužem nejbohatším. Crane se však hrozně nudí a proto bere neustále zakázky od světových vlád, aby se nějak zabavil. Prodigy napsal Millar už přímo pro Netflix a nyní dohlédne i na scénář, který připraví dvojice bratrů Matthew a Ryan Firpových, jež už mají s komiksy své zkušenosti, neboť napsali blížící se marvelovku Eternals, v níž představí nadlidskou rasu v boji s kosmickými obry. Prodigy by se podle netflixovských plánů měl začít natáčet už na podzim, premiéra je pak stanovena na příští rok.

Prodigy napsal Millar už přímo pod hlavičkou Netflixu. Foto: Millarworld, Netflix

Dáte šanci projektům z Millarworldu na Netflixu?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!