Série Saw se do kin vrátí 14. května

Série Saw se do kin vrátí 14. května

31.3.2021 20:06


Chris Rock a Samuel L. Jackson se představují v novém traileru na pokračování kriminálně hororové ságy Saw. Zdá se, že návrat do světa, jenž před necelými dvaceti lety stvořil James Wan, by nemusel být vůbec špatný.


Sérii Saw vymyslel v roce 2004 James Wan ve spolupráci s Leighem Whannellem. V prvním filmu představili šíleného Jigsawa, který nutil lidi podstupovat hry o přežití, nikdy však nikoho nezabil. Hlavní role ve filmu ztvárnili Whannell, Cary Elwes, Tobin Bell a Danny Glover. Saw se následně dočkal několika pokračování, přičemž u většiny z nich byl Wan stále producentem, některé díly pak pomáhal napsat i druhý spoluator Whannell. Jigsaw se dokázal vrátit i po své zdánlivé smrti, jeho poslední snímek, jenž byl pojmenován přímo po něm, však moc neuspěl a série se na pár let odmlčela. Před pár lety se ale tvorby nového filmu chopil Chris Rock a v kinech (pokud budou vůbec otevřena) se jeho projektu Spiral: From the Book of Saw dočkáme 14. května. Rock po loňském teaseru nyní představil první trailer, ve kterém vidíme, že se na scéně objevuje Jigsawův napodobovatel a hrozí od něj velké nebezpečí.

Spiral: From the Book of Saw natočil režisér několika předcházejících dílů Saw Darren Lynn Bousman a scénář napsal sám Chris Rock za asistence Peta Goldfingera a Joshe Stolberga, autorů Jigsaw. V traileru vidíme i Samuela L. Jacksona, jednu z největších žijících legend současného Hollywoodu, který si zahraje bývalého policajta a otce Rockovy postavy, starého Bankse. Dalšími hvězdami obsazení jsou ještě Morgan David Jones (Designated Survivor), Ali Johnson (Killjoys), Max Minghella (The Handmaid's Tale) nebo Marisol Nichols (Riverdale). Doufejme, že se filmu už v kinech opravdu dočkáme.

Líbí se vám trailer na Spiral?

Foto: Twisted Pictures

Thumbnail Play icon


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!