Transformeři dostanou další film

Transformeři dostanou další film

26.3.2021 23:23


Po restartu série za pomoci snímku Bumblebee se oblíbené robotí rasy Autobotů a Decepticonů znovu podívají na velké plátno. Nový snímek dostali na starost scenárista Defenderů a režisér Blue Beetla.


Transformeři se po animované sérii vydali poprvé na filmová plátna v roce 2007, když megalomanský režisér natočil snímek s jednoduchým názvem Transformers v hlavních rolích se Shiou LaBeoufem a Megan Fox a Peterem Cullenem či Hugem Weavingem coby hlasy hlavních transformerů. Bayův snímek zabodoval a studio Paramount Pictures slavilo úspěchy s novou akční sérií, jež po letech stále vypadá velmi slušně a často je dávána za příklad v ideálním používání CGI. Bay natočil čtyři další díly, přičemž se v nich v hlavních rolích prostřídali ještě Mark Wahlberg, Rosie Huntington-Whiteley, Josh Duhamel, John Turturro, Leonard Nimoy či Anthony Hopkins, po premiéře Transformers: The Last Knight v roce 2017 ale u série kvůli klesající popularitě skončil. O rok později šel do kin snímek Bumblebee coby prequel celé Bayovy série a slavil velké úspěchy. Studio trochu změnilo strategii a rozhodlo se vedle pokračování Bayových pěti filmů vsadit i na celou řadu sólovek s tím, že se jich postupně dočkají i další slavní Autoboti.

Megaloman Bay natočil celkově pět transformeřích snímků. Foto: Paramount Pictures

Studio Paramount Pictures nyní oznámilo, že scenárista Marco Ramirez, který se proslavil seriálem Da Vinci's Demons a následně pro Netflix chystal Daredevila a týmovku The Defenders, připraví scénář k novému transformeřímu sólovému snímku. Spolu s Ramirezem se na tvorbě nového snímku bude podílet režisér Angel Manuel Soto, jenž byl rovněž nedávno dosazen na post režiséra komiksového snímku Blue Beetle pro Warner Bros. a DC Entertainment. Soto se nejvíce proslavil snímkem Twelve (Charm City Kings), který loni bodoval na Sundance. Sotova sólovka zatím nemá stanovené datum premiéry, určitě se jí ale dočkáme později než pokračování Bayovy pentalogie, které v režii Stevena Caplea Jr. (Creed II) dorazí do kin 24. června 2022.

Těšíte se na další expanzi transformeřího univerza?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!