V Jurassic World: Dominion se vrátí další důležitá postava

V Jurassic World: Dominion se vrátí další důležitá postava

29.6.2020 21:46


Třetí díl série Jurassic World zakončí příběh hrdinů Owena Gradyho a Claire Dearing, rovněž ale vrátí do děje některé důležité postavy z původních snímků. Studio Universal nyní potvrdilo, že do akce se vrátí i jeden z tajemných zloduchů.


Jeden z nejlepších sci-fi spisovatelů minulého století, Michael Crichton, se kromě futuristických zábavních parků Westworld a Futureworld nejvíce proslavil ságou Jurassic Park, kterou následně v roce 1993 s pomocí Stevena Spielberga přivedl na plátna. Snímek Jurassic Park odstartoval dinosauří boom a představil příběh pokusu o otevření zábavního parku plného prehistorické havěti, který se zvrtl. V hlavních rolích zazářili Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dern a Richard Attenborough a díky obrovskému úspěchu se o další čtyři roky později dočkal zfilmování i další Crichtonův román, The Lost World: Jurassic Park, v němž se vrátil Jeff Goldblum v doprovodu Vince Vaughna či Julianne Moore. Třetí díl s jednoduchým názvem Jurassic Park 3 pak natočil Joe Johnston a už nevycházel z žádné Crichtonovy předlohy, podobně jako dvě epizody ságy Jurassic World od režisérů Colina Trevorrowa a J.A. Bayony.

Série Jurassic World je blyštivým diamantem v rukou Universalu. Foto: Universal Pictures

Trevorrow se po pauze k sérii vrací a aktuálně se znovu rozbíhají kamery na natáčení závěrečné kapitoly trilogie Jurassic World, jež dostala podtitul Dominion. Režisér ve svém snímku hodlá představit opravdový jurský svět, ve kterém prehistorická zvířena postupně osídlí celý dnešní svět a rovněž se rozhodl pro propojení s původní sérií. Z tohoto důvodu se tak do akce vrací ústřední trojice z prvního dílu, stálice BD Wong coby Dr. Henry Wu i spousta důležitých postav z Jurassic World. A jak to tak vypadá, znovu se dočkáme i jednoho z padouchů z úplně prvního filmu, jenž se od premiéry v roce 1993 v sérii neukázal.

Jedná se o postavu Lewise Dodgsona, která se v podání herce Camerona Thora ukázala v jedné scéně původního filmu, a to při diskuzi s oblíbeným padouchem Denisem Nedrym ohledně ukradení dinosauřích embryí. Dodgsona si už tentokráte nezahraje Thor, který v minulosti prošel i filmy Hook a Clear and Present Danger, ovšem v roce 2016 byl usvědčen ze sexuálního obtěžování a jeho kariéra skončila. Thora tak v roli nahradí herec Campbell Scott, představitel Richarda Parkera z duologie The Amazing Spider-Man a taktéž Marka Ushera ze seriálu House of Cards. Podle vyjádření Universalu bude Dodgsonův návrat do série úzce souviset s dějem třetí epizody a čeká nás nejedno překvapení.

Dodgson se vrátí s jiným hereckým představitelem. Foto: Universal Pictures

S hutným hereckým obsazením včetně ústřední trojice z původního filmu, Bryce Dallas Howard, Chrise Pratta či Jakea Johnsona, patří Jurassic World: Dominion mezi nejočekávanější snímky příštího roku. Premiéra je prozatím stanovena na 11. červen 2021 a nám nezbývá než doufat, že se nebude muset kvůli koronapauze přesouvat.

Vyrazíte do kin na trojku Jurassic World?Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!